Jak zrobić flaczki rybne z pstrąga lub karpia?
Zbliżają się święta, czas pomyśleć co przygotować na stół wigilijny. Moim daniem będą między innymi smaczne flaczki z pstrąga, którą polecam i Wam.
Kroki
1
Ryby wypatrosz z wnętrzności, usuń łuski, następnie dokładnie je wyszoruj solą, wypłucz i wyfiletuj, tzn. usuń ości i wszystkie płetwy.
2
Wyfiletowane ryby pokrój w drobne dzwonka, posól i odstaw do lodówki
3
Ości, głowy bez skrzeli, płetwy dokładnie umyj. Do garnka wlej wodę i dodaj seler, pietruszkę, marchew, pora, ziele angielskie, listek laurowy, cebulę i gotuj tak długo, aż włoszczyzna będzie miękka. Pod koniec gotowania dodaj oczyszczone głowy, ości i gotuj około 10 minut, następnie przecedź przez sito i odstaw powstały rosół rybny.
4
Wyjmij z lodówki wyfiletowane i pokrojone kawałki ryby i obtocz je w mące
5
Na patelni rozgrzej olej i usmaż kawałki ryby z obu stron, na złoty kolor .
6
Usmażone kawałki rybne wrzuć do garnka, dodaj wcześniej ugotowaną i pokrojoną w kostkę marchew, pietruszkę oraz seler i zalej ugotowanym rosołem, a w miarę potrzeby uzupełnij wodą do takiej gęstości jak lubisz. Zupę dopraw przyprawą do flaków lub jarzynką, papryką, pieprzem i dosól do smaku, następnie gotuj przez około 10 minut.
7
Pod koniec gotowania dodaj majeranek i zupę zagęść mąką i zabiel śmietaną. Do zagęszczenia zupy rozmieszaj w 1/2 szklanki wody około 2 kopiaste łyżeczki mąki, wymieszaj i uzupełnij do pełnej szklanki śmietanką, następnie zalej zupę, zagotuj całość i gotowe.
8
Uwagi i spostrzeżenia
Oceń tę poradę
4.6
(11 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (7)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
K
Autor Zaradni.pl
13 lat temu
pysznie wygląda
H
Autor Zaradni.pl
13 lat temu
Ciekawa potrawa:)
G
Katarzyna Gromadzka
13 lat temu
nigdy nei robiłam rybnych flaczków
P
Patrycja Zaradni.pl
15 lat temu
Takich flaków jeszcze nie jadłam:)
E
Ewa Miastkowska
15 lat temu
Cieszę się i dziękuję :)
U
Urszula Zaradni.pl
15 lat temu
Ugotowałam na Wigilię, wszystkim smakowało. Pozdrawiam
N
Dominika Raźniewska
15 lat temu
Nie znam tego przepisu, ale koniecznie muszę wypróbować. Wiem już z doświadczenia, że przepisy Pani Ewy są gwarancją dobrego smaku.