Przejdź do treści
Włosy

Jak zrobić loki na prostownicy?

Aga Łukasik
Aga Łukasik Specialist
11 października 2010 ~2 min czytania
Jak zrobić loki na prostownicy?
Używasz lokówki do kręcenia włosów? A może kręcisz włosy na wałki?
Prezentuję prosty sposób na szybkie zrobienie loków przy użyciu prostownicy.

Kroki

1
Rozczesz włosy.
W międzyczasie rozgrzej prostownicę do 200 stopni.
Krok 1
2
Oddziel nad karkiem poziome pasmo włosów grubości około 2 cm.
Krok 2
3
Pozostałe włosy przypnij spinką na czubku głowy.
Krok 3
4
Z wydzielonego pasma oddziel cieńsze pasemko włosów i rozczesz je.
Krok 4
5
Złap pasmo włosów prostownicą jak najbliżej nasady.
Krok 5
6
Okręć prostownicę w kierunku od siebie o 180 stopni.
Krok 6
7
Przesuń prostownicę nieco ku dołowi, okręcając ją o kolejne 30 stopni.
Krok 7
8
Powoli przejedź prostownicą do końca pasma.
Krok 8
9
Oddziel kolejne pasmo i zakręć je w podobny sposób.
Krok 9
10
Zakręć w ten sposób całe wydzielone na początku pasmo.
Krok 10
11
Po zakręceniu pasm, wydzielaj kolejne i kręć je w podobny sposób jak poprzednie, idąc w kierunku do czubka głowy.
Krok 11
12

Uwagi i spostrzeżenia


  • Aby otrzymać bardziej naturalny efekt, wystarczy na końcu rozczesać zrobione loki.

  • Jeśli chcemy otrzymać mniejszy skręt, należy przeciągać prostownicę dość szybko po paśmie włosów. Jeśli zaś chcemy uzyskać mocniejszy skręt, należy wolniej przeciągać prostownicą po paśmie.
  • Oceń tę poradę

    4.5
    (8 głosów)
    Twoja ocena:
    Zapisywanie głosu...

    Komentarze

    Komentarze (7)

    Zaloguj się, aby dodać komentarz.

    Z
    Autor Zaradni.pl 13 lat temu
    super
    Z
    Autor Zaradni.pl 13 lat temu
    super
    Z
    Autor Zaradni 14 lat temu
    Próbowałam kilka razy, niestety z marnym skutkiem.
    H
    Autor Zaradni.pl 14 lat temu
    BARDZO CIEKAWE ALE MUSZĘ NA KIMŚ WYPRÓBOWAĆ POZDRAWIAM
    Z
    Autor Zaradni 15 lat temu
    pamiętajcie o dobrym podkręcaniu końcówek włosów;]
    D
    Agnieszka Reszczyńska Zaradni.pl 15 lat temu
    Świetne porada:) Warto z niej skorzystać:) W wolnej chwili,zapraszam do mnie:)
    F
    Autor Zaradni.pl 15 lat temu
    Ja nie potrafie sobie niestety sama zrobić lokow prostownicą, mam dwie lewe ręce.

    Ta strona używa plików cookies

    Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności