Jak wgrać Quick Access Patch do telefonu Sony Ericsson?
Quick Access jest to podstawowy patch. Po jego instalacji w bardzo łatwy sposób będziemy mogli modyfikować nasz telefon. Jednak potrzebny jest on najbardziej wtedy jeśli chcemy zdjąć blokadę sim-lock z naszego telefonu.
Kroki
1
Na początek musimy zainstalować sterowniki flash USB do SE oraz oprogramowanie zawarte na płycie dołączonej do telefonu. Możemy jeszcze podłączyć kabel portem USB do komputera, będzie nam łatwiej potem operować samą wtyczką do telefonu.
2
Teraz musimy poznać wersję oprogramowania naszego telefonu. Uniwersalną opcją dla wszystkich modeli jest użycie Setoola. Wszystko robimy dokładnie jak w tej poradzie.
https://zaradni.pl/porada/4160,jak_sprawdzic_cid_w_telefonach_sony_ericsson
Jednak wersję oprogramowania odczytamy w miejscu podkreślonym przeze mnie na niebiesko.
https://zaradni.pl/porada/4160,jak_sprawdzic_cid_w_telefonach_sony_ericsson
Jednak wersję oprogramowania odczytamy w miejscu podkreślonym przeze mnie na niebiesko.
3
Znając już wersję softu potrzebujemy jeszcze dwóch plików. Oczywiście Quick Access'a oraz pliku main odpowiedniego do naszego softu.
Jak znaleźć plik main?
(CID sprawdzicie w poradzie w kroku I)
Wpiszmy w wyszukiwarce następujący tekst: nasz model telefonu main wersja softu CID
czyli np.: "w610i main R6BC002 CID52"
Quick Access'a znajdujemy podobnie, czyli przykładowo:
"w610i quick access R6BC002 CID52"
Bardzo wielu "chomików" udostępnia owe pliki.
Jak znaleźć plik main?
(CID sprawdzicie w poradzie w kroku I)
Wpiszmy w wyszukiwarce następujący tekst: nasz model telefonu main wersja softu CID
czyli np.: "w610i main R6BC002 CID52"
Quick Access'a znajdujemy podobnie, czyli przykładowo:
"w610i quick access R6BC002 CID52"
Bardzo wielu "chomików" udostępnia owe pliki.
4
Teraz gdy już znamy wersję softu, mamy plik main oraz quick access'a pora zabrać się za patchowanie.
Następnie ponownie włączamy program seetool (poradnik oparty na wersji 1.11). Wybieramy nasz model telefonu. W oknie files ładujemy plik main, który wcześniej ściągnęliśmy. Natomiast w MISC Files dodajemy naszego Quick Access'a. Powinno to wyglądać mniej więcej tak jak na zdjęciu.
Następnie ponownie włączamy program seetool (poradnik oparty na wersji 1.11). Wybieramy nasz model telefonu. W oknie files ładujemy plik main, który wcześniej ściągnęliśmy. Natomiast w MISC Files dodajemy naszego Quick Access'a. Powinno to wyglądać mniej więcej tak jak na zdjęciu.
5
Następnie wyłączamy nasz telefon. Wyjmujemy kartę SIM oraz kartę pamięci. Wkładamy baterię do telefonu - nie włączamy go.
6
Teraz z menu setoola po prawej stronie wybieramy FLASH. Teraz program każe nam podłączyć telefon. Wciskamy na wyłączonym telefonie klawisz C (lub jeśli C odpowiada za włacznik to 2 lub 5). Trzymając C podłączamy kabel do telefonu. Po podłączeniu puszczamy C.
Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze to program powinien pokazać nam kilka nowych komunikatów. Jeśli nie, powtórzmy ten krok jeszcze raz.
Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze to program powinien pokazać nam kilka nowych komunikatów. Jeśli nie, powtórzmy ten krok jeszcze raz.
7
Teraz program instaluje zmiany na naszym telefonie. Po pewnym czasie (ok. 5min) program przerwie na chwile swoje działanie. Poprosi nas teraz o odłączenie telefonu, wyjęcie i włożenie baterii. Kiedy to zrobimy klikamy na przycisk READY w menu po prawej stronie. Teraz musimy podłączyć telefon w taki sam sposób jak robiliśmy to poprzednio.
8
Przy dalszej instalacji wyświetli nam się komunikat z prośbą o potwierdzenie lub odrzucenie. Klikamy "No", bo wtedy patch zostanie zainstalowany. "yes" klikamy w przypadku gdy chcemy usunąć patch.
9
Teraz już cierpliwie czekamy do końca instalacji. Następnie odłączamy telefon od komputera. Tak oto nasz telefon jest od teraz otwarty na wszelkiego rodzaju patche oraz zdejmowanie blokady sim-lock. :)
10
Uwagi i spostrzeżenia
Oceń tę poradę
4.0
(11 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...