Przejdź do treści
Programy graficzne

Jak zrobić screen, print screen, zrzut ekranu - prosty sposób

Ewa Kociszewska
Ewa Kociszewska Adept
02 marca 2014 ~2 min czytania
Jak zrobić screen, print screen, zrzut ekranu - prosty sposób
Zrzut ekranu to zadanie proste, ale wymagające kilku działań. Ja używam darmowego programu Paint, który można ściągnąć z internetu oraz szukam na klawiaturze klawisza z napisem Prnt Scrn. Oto instrukcja krok po kroku:

Kroki

1
1. Otwieram folder z obrazkami, klikam na obojętnie który z nich, a następnie otwieram go w programie Paint. Jest to jeden z podstawowych programów graficznych, do pobrania za darmo po polsku.

2. Moim celem jest otworzyć w Paincie nową stronę. Na ekranie mam nadal moje stare zdjęcie, otwarte w Paincie. W lewym górnym rogu klikam na ikonkę białej kartki lub wchodzę w PLIK (File) i Nowy (New). Otwiera się nowa strona Painta.

3. Przechodzę do internetu i strony, której widok na ekranie chcę skopiować, przesuwam ekran tak, żeby np. schować górny pasek i na klawiaturze szukam guzika z napisem PRNT SCRN (Print Screen). Naciskam go - i już widok jest skopiowany do pamięci komputera. Teraz zrzut ekranu musi być wklejony do Painta.

4. Przechodze do Painta, w górnym pasku klikam EDIT. Z rozwiniętego menu wybieram Wstaw (Past) - funkcja jest aktywna i podświetlona, ponieważ w pamięci komputera jest obrazek. W tym momencie na ekranie Painta pojawia się nasz zrzut.

5. Pozostaje zachować - czyli kliknąć PLIK oraz Zachowaj, lub od razu Zachowaj jako - nazwijmy go od razu tak, żeby łatwiej nam go było znaleźć.

6.Nie zamykam Painta, dopóki mam do zrobienia kolejne Pront Screeny, w zamian klikam za każdym razem Plik i Nowy. Przy tej czynności automatycznie system pyta mnie czy zachować poprzedni i jak go nazwać, więc jednocześnie nie kumuluję otwartych okienek i mam podpowiedzi poprzedniej nazwy .

Jest to sposób na zrzut ekranu po babsku (podejrzewam, że eksperci IT mogą mieć inne rozwiązanie), ale dla mnie najważniejsze jest, że działa.

Tagi

Oceń tę poradę

4.0
(2 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...

Komentarze

Komentarze (1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

L
Elżbieta Rusek Zaradni.pl 12 lat temu
Porada bardzo przydatna na 5+

Ta strona używa plików cookies

Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności