Jak uniknąć kary za złożenie PIT-u po terminie?
Termin składania deklaracji rocznej PIT upływa 30 kwietnia a każdy, kto nie zdąży złożyć zaznania w powyższym terminie podlega karze za wykroczenie skarbowe. Jednak kary tej można uniknąć:
Kroki
1
Należy powiadomić Urząd Skarbowy o tym, że nie złożyliśmy zeznania w terminie i uregulować podatek skarbowy zanim urząd sam dopatrzy się braku naszego zeznania.
2
Możemy złożyć dokument tzw. czynny żal, w którym podatnik powiadamia urząd o popełnieniu czynu zabronionego. Podstawą do skorzystania z czynnego żalu jest uregulowanie przez podatnika należności podatkowych w terminie wyznaczonym przez urząd.
3
Należy pamiętać, że czynny żal jest nieskuteczny, kiedy organ ścigania został zawiadomiony o popełnionym przestępstwie skarbowym.
Oceń tę poradę
4.8
(5 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (3)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Z
Autor Zaradni.pl
13 lat temu
super
A
Magdalena Tylewska
13 lat temu
Świetna porada:-)
E
Ewa Miastkowska
14 lat temu
Bardzo dobra porada