Przejdź do treści
Miłość i randki

Jak poradzić sobie ze złamanym sercem?

Autor Zaradni.pl
Autor Zaradni.pl Enthusiast
27 sierpnia 2010 ~2 min czytania
Jak poradzić sobie ze złamanym sercem?
Ten tylko wie jak się cierpi, kto faktycznie miał złamane serce. Warto wiedzieć, jak poradzić sobie, gdy zaistnieje taka sytuacja.

Kroki

1
Wypłacz się! Jeżeli tego właśnie potrzebujesz – zrób to.
Krok 1
2
Zafunduj sobie dzień wolny i przeznacz go na „pocieszacie”. Kup pudełko lodów, czekoladę i wszystko, na co rzadko sobie pozwalasz, jeżeli potrzeba to paczkę chusteczek.
Krok 2
3
Powtarzaj sobie, że to nic takiego. Przetrwasz! Jeżeli ktoś złamał Ci serce swoim zachowaniem pomyśl, że to lepiej iż wyszło to teraz nie później, gdy mogło być za późno. Pomyśl sobie, że ta druga osoba nie jest Ciebie warta.
4
Spakuj wszystkie rzeczy ex partnera i wyrzuć je lub oddaj organizacji charytatywnej. Nie zostawiaj niczego, co będzie Ci o nim przypominało
Krok 4
5
Porozmawiaj z przyjacielem. Przyjacielska rozmowa pomaga, jak nic innego. Obejrzyjcie razem ulubioną komedię lub wyjdźcie do kina, czy w inne miejsce, aby nie myśleć o tym, co się stało.
Krok 5
6
Znajdź nowe hobby. Zajmiesz się czymś ciekawym, nie będzie w nieskończoność rozmyślać. Może zapiszesz się na kurs tańca lub fotografii? Wszystko zależy od tego, co preferujesz.
Krok 6
7
Wyjedź na weekend z przyjaciółmi. Zabawcie się razem.
Krok 7
8
Zrób sobie prezent. Może nowa fryzura lub perfumy. Cokolwiek, co może wprowadzić Cię w dobry humor.
Krok 8
9
Daj sobie czas, nic nie dzieje się od razy. Wiadomo przecież, że czas leczy rany.
Krok 9
10
Jeżeli mimo tych wszystkich rad czujesz się bardzo przygnębiony, nie masz apetytu, cierpisz na bezsenność lub odwrotnie śpisz zbyt dużo pomyśl nad spotkaniem z psychologiem. Taka rozmowa może bardzo Ci pomóc. Być może cierpisz na depresję, którą kategorycznie trzeba leczyć.
Krok 10

Oceń tę poradę

3.2
(10 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...

Komentarze

Komentarze (6)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Z
Autor Zaradni 13 lat temu
ciekawy pomysł
L
Elżbieta Rusek Zaradni.pl 13 lat temu
Extra napisane,ale to choroba duszy i wcale nie jest łatwo:)Żyć dalej trzeba:)Pozdrawiam i zyczę powodzenia:)))
G
Grażyna Czech 14 lat temu
super !!!!!
A
Autor Zaradni.pl 15 lat temu
Pieknie napisane - ale niestety ja nie potrafie.
Mam 30 lat rozstalismy sie po 9 latach bycia razem a od 3 lat bylismy w wielkiej przyjazni - ale ja wyobrazalam sobie Bog wie co. Kocham go caly czas ale on mnie juz nie i w zeszlym tygodniu okazalo sie ze znalazl kogos a ja nie umiem sobie z tym poradzic. Jestem calkiem sama, daleko od domu od przyjaciol, od rodziny i jedyne co mi sie chce to umrzec.

O
Kasia Zaradni.pl 15 lat temu
Gorzej jak całe mieszkanie GO przypomina.. Mieszkania w pudło sie nie spakuje. Hm A podobnno i jest w tym dużo prawdy, rozstanie z parterem przeżywa sie dzielone na dwa bycia razem. Czyli jeśli byliśmy z sobą 2 Lata, przeżywamy Rok to wszystko. Duużo prawdy.
D
Agnieszka Reszczyńska Zaradni.pl 15 lat temu
Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ta strona używa plików cookies

Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności