Jak prawidłowo jeść morskie przysmaki takie jak małże, mule i ostrygi?
Wizyty w restauracjach, czy na przyjęciach są dla nas miłymi wydarzeniami do czasu, gdy zaserwowane zostaną nam dania z mórz. Wtedy często zaczynamy się stresować, gdyż nie jesteśmy pewni które powinniśmy jeść palcami, a które widelcem i nożem. Nie chcemy przecież uchodzić za nieobytych ignorantów. Oto rozwiązanie tego problemu:
Kroki
1
Ryby.
Do konsumpcji ryb należy używać widelca i specjalnego noża, który jest nieco szerszy od tradycyjnego, w celu umożliwienia nam łatwiejszego oddzielenia ości od mięsiwa ryb.
Do konsumpcji ryb należy używać widelca i specjalnego noża, który jest nieco szerszy od tradycyjnego, w celu umożliwienia nam łatwiejszego oddzielenia ości od mięsiwa ryb.
2
Małże i mule.
Jemy je po prostu palcami, które następnie wytrzemy w serwetkę. No dobrze, wiemy już, jak je jeść. Ale tu może pojawić się kolejny problem: jak je wydłubać? Można oczywiście palcem, ale ja polecam posłużyć się w tym celu kawałkiem muszli. Unikniemy konieczności nie tylko wycierania palców, ale i dłubania pod paznokciami.
Jemy je po prostu palcami, które następnie wytrzemy w serwetkę. No dobrze, wiemy już, jak je jeść. Ale tu może pojawić się kolejny problem: jak je wydłubać? Można oczywiście palcem, ale ja polecam posłużyć się w tym celu kawałkiem muszli. Unikniemy konieczności nie tylko wycierania palców, ale i dłubania pod paznokciami.
3
Ostrygi.
Surowe podane nam zostaną w skorupkach, które należy otworzyć używając specjalnego nożyka, który przyniesie nam kelner. Następnie zawartość tych muszelek należy skropić sokiem z cytryny i uwaga: przyłożyć je do ust i wyssać z nich ostrygi. Zaś do ostryg pieczonych dostaniemy specjalny nożyk, który ma trzy ząbki.
Surowe podane nam zostaną w skorupkach, które należy otworzyć używając specjalnego nożyka, który przyniesie nam kelner. Następnie zawartość tych muszelek należy skropić sokiem z cytryny i uwaga: przyłożyć je do ust i wyssać z nich ostrygi. Zaś do ostryg pieczonych dostaniemy specjalny nożyk, który ma trzy ząbki.
Oceń tę poradę
4.0
(2 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (1)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
J
julita lewandowska
14 lat temu
ja tylko raz jadłam ślimaki we Francji:)były bardzo dobre:)