Jak zezłomować auto? Jak wyrejestrować samochód, pojazd ?
Jeżeli czujesz sentyment do samochodu, w którym spędziłeś naprawdę wiele czasu i który wiele Cię kosztował, jednak te koszty zaczynają przewyższać wartość pojazdu to czas podjąć decyzję o zmianie na coś nowszego, a "stare auto" oddać na złom.
Kroki
1
Aby móc wyrejestrować pojazd musisz oprócz rozwiązania umowy OC posiadać także zaświadczenie o demontażu pojazdu.
Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to odszukać kilka stacji demontażu pojazdów w najbliższej okolicy. Możesz tego dokonać korzystając ze strony internetowej Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów - www.fors.pl
Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to odszukać kilka stacji demontażu pojazdów w najbliższej okolicy. Możesz tego dokonać korzystając ze strony internetowej Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów - www.fors.pl
2
Po zapisaniu numeru telefonów kilku najbliższych punktów dzwonisz tam i uzgadniasz warunki finansowe.
Jeżeli auto nie może dojechać na własnych kołach to pytasz o lawetę, o cenę dowozu. Jeżeli jest to w pobliżu kilkunastu kilometrów dowóz powinien być bezpłatny.
Jeżeli auto jest niekompletne to też zaznaczasz to i pytasz czy coś będziesz musiał dopłacić. Z reguły przyjmuje się, że waga auta powinna być taka sama jak masa pojazdu wpisana w dowód rejestracyjny i za każdy ubyty kilogram pojazdu można niestety zapłacić.
Jeżeli natomiast auto jest kompletne, w dobrym stanie , na chodzie to zawsze pytaj ile TY za nie możesz dostać! Przeważnie jest to kwota od 100 do 300 zł.
Jeżeli auto nie może dojechać na własnych kołach to pytasz o lawetę, o cenę dowozu. Jeżeli jest to w pobliżu kilkunastu kilometrów dowóz powinien być bezpłatny.
Jeżeli auto jest niekompletne to też zaznaczasz to i pytasz czy coś będziesz musiał dopłacić. Z reguły przyjmuje się, że waga auta powinna być taka sama jak masa pojazdu wpisana w dowód rejestracyjny i za każdy ubyty kilogram pojazdu można niestety zapłacić.
Jeżeli natomiast auto jest kompletne, w dobrym stanie , na chodzie to zawsze pytaj ile TY za nie możesz dostać! Przeważnie jest to kwota od 100 do 300 zł.
3
Jeżeli dogadałeś już szczegóły to pamiętaj, że będziesz musiał mieć przy sobie:
tablice rejestracyjne,
dowód rejestracyjny,
dowód osobisty ( jeżeli jest współwłaściciel to jego pisemną zgodę ).
Te rzeczy pokazujesz na stacji demontażu, a w zamian otrzymujesz zaświadczenie o demontażu pojazdu.
Te rzeczy pokazujesz na stacji demontażu, a w zamian otrzymujesz zaświadczenie o demontażu pojazdu.
4
Teraz już tylko udajesz się z tym "papierkiem" do odpowiedniego Wydziału Komunikacji.
Pamiętaj! Masz na to tylko 30 dni, przez taki czas ważny jest dokument.
Pamiętaj! Masz na to tylko 30 dni, przez taki czas ważny jest dokument.
Oceń tę poradę
4.8
(4 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (3)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
1
Stefan Muszka
11 lat temu
Cześć ostatnio przeglądając internet znalazłem firmę która zajmuje się wyceną i skupem samochodów www.fhukamil.pl . Miałem swój zezłomować ale chyba wole go sprzedać ponieważ pieniążki są większe co o tym myślicie ? Z góry dzięki za odp !
G
Ewa Wilczek
14 lat temu
Właśnie takich informacji szukałam, bo chyba będę musiała zezłomować moje auto. Dzięki.
M
Marcin Zaradni.pl
14 lat temu
Cenna porada.