Przejdź do treści
Inne

Jak zrobić kiełbasę słoikową z galaretką?

Ewa Miastkowska
Ewa Miastkowska Expert
24 sierpnia 2010 ~2 min czytania
Jak zrobić kiełbasę słoikową z galaretką?
Lubię swojskie kiełbaski, a ta jest wyjątkowo smaczna.

Kroki

1
Mięso drobiowe i boczek opłukać i pozostawić, aby lekko obciekło z wody.
2
Mięso pokroić w grubą kostkę i zmielić na maszynce do mięsa o dość dużym sitku, żeby mięso nie było zmiażdżone.
Ja używam do mielenia sitka o większych oczkach, tak jak przedstawia zdjęcie (sitko po lewej).
Krok 2
3
Do zmielonej masy mięsnej dodać sól peklową, przyprawę "Delikat" (czerwoną), pieprz do smaku, gorczycę oraz zmiażdżony lub przeciśnięty przez praskę czosnek. Można również dodać majeranek, ale niekoniecznie.
4
Masę wyrobić dokładnie ręką, dodając około 1/2 szklanki wody, aby lepiej się wymieszały składniki.
5
Aby upewnić się, czy kiełbaska jest dobrze doprawiona, można posmakować surowe mięsko, a jeżeli ktoś nie lubi surowego mięsa, to podsmażyć odrobinę masy na patelni.
6
Gdy masa jest dobrze doprawiona, należy ją włożyć do słoików, dokładnie ugniatając. Słoiki zamknąć i pasteryzować na małym ogniu około 1,5 godziny.
7
Po zakończeniu pasteryzacji słoiki wystudzić.
Na spodzie słoiczka utworzy się smaczna galaretka.
Krok 7
8

Uwagi i spostrzeżenia


  • Najlepiej spożywać po 2 dniach, gdy składniki się przegryzą
  • Oceń tę poradę

    4.3
    (7 głosów)
    Twoja ocena:
    Zapisywanie głosu...

    Komentarze

    Komentarze (3)

    Zaloguj się, aby dodać komentarz.

    S
    Ewelina Zach 13 lat temu
    Wypróbowałam : wyszło całkiem smacznie, polecam przepis :-)
    H
    Autor Zaradni.pl 13 lat temu
    Ciekawy przepis:)
    S
    Ewelina Zach 14 lat temu
    Intrygujący przepis. Pozdrawiam

    Ta strona używa plików cookies

    Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności