Jak zrobić fasolkę konserwową na zimę?
Moja fasolka jest wyśmienita w smaku, soczysta, nie pomarszczona. Nadaje się jako przystawka do obiadu (np.panierowana w bułce tartej), jak również do zup i sałatek. Bardzo dobrze przechowuje się w słoikach. POLECAM!
Kroki
1
Odciąć końcówki strąka fasoli i wypłukać.
2
Zblanszować tzn. zalać fasolkę wrzątkiem i po chwili tą wodę wylać.
3
Do wcześniej umytych słoików układać strąki fasoli.
4
Zalewa:
Zagotować 1 litr wody z dodatkiem 2 łyżek soli i 1 łyżeczką cukru. Jeżeli będzie za mało zalewy, to należy dogotować więcej.
Zagotować 1 litr wody z dodatkiem 2 łyżek soli i 1 łyżeczką cukru. Jeżeli będzie za mało zalewy, to należy dogotować więcej.
5
Zalać słoiki z fasolką zalewą i zakręcić przykrywkami.
6
Ustawić słoiki w dużym garnku i zalać je do 3/4 wysokości wodą. Gotować na małym ogniu, tak żeby słoiki nie popękały.
Od momentu zagotowania pasteryzować około 40 minut. Po tym czasie słoiki po chwili ostrożnie wyjąć z wody.
Od momentu zagotowania pasteryzować około 40 minut. Po tym czasie słoiki po chwili ostrożnie wyjąć z wody.
7
Na drugi dzień powtórzyć pasteryzację przez około 10 minut.
8
Smacznego!
9
Uwagi i spostrzeżenia
Oceń tę poradę
3.5
(6 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...