Przejdź do treści
Inne

Jak zrobić fasolkę konserwową na zimę?

Ewa Miastkowska
Ewa Miastkowska Expert
08 września 2010 ~1 min czytania
Jak zrobić fasolkę konserwową na zimę?
Moja fasolka jest wyśmienita w smaku, soczysta, nie pomarszczona. Nadaje się jako przystawka do obiadu (np.panierowana w bułce tartej), jak również do zup i sałatek. Bardzo dobrze przechowuje się w słoikach. POLECAM!

Kroki

1
Odciąć końcówki strąka fasoli i wypłukać.
2
Zblanszować tzn. zalać fasolkę wrzątkiem i po chwili tą wodę wylać.
Krok 2
3
Do wcześniej umytych słoików układać strąki fasoli.
4
Zalewa:
Zagotować 1 litr wody z dodatkiem 2 łyżek soli i 1 łyżeczką cukru. Jeżeli będzie za mało zalewy, to należy dogotować więcej.
5
Zalać słoiki z fasolką zalewą i zakręcić przykrywkami.
Krok 5
6
Ustawić słoiki w dużym garnku i zalać je do 3/4 wysokości wodą. Gotować na małym ogniu, tak żeby słoiki nie popękały.
Od momentu zagotowania pasteryzować około 40 minut. Po tym czasie słoiki po chwili ostrożnie wyjąć z wody.
7
Na drugi dzień powtórzyć pasteryzację przez około 10 minut.
8
Smacznego!
Krok 8
9

Uwagi i spostrzeżenia


  • Fasolka w słoikach musi być cała zalana zalewą

  • Tak przygotowaną fasolkę można przechowywać nawet przez dwa lata
  • Oceń tę poradę

    3.5
    (6 głosów)
    Twoja ocena:
    Zapisywanie głosu...

    Komentarze

    Komentarze (0)

    Zaloguj się, aby dodać komentarz.

    Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

    Ta strona używa plików cookies

    Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności