Jak urozmaicić potrawy z kurczaka?
Proste sposoby by potrawa z piersi kurczaka była inna niż zawsze.....
Wystarczy stosować różne panierki:)
Wystarczy stosować różne panierki:)
Kroki
1
Kroimy pierś z kurczaka na plastry o grubości mniej więcej 1 cm.Plastry solimy i pieprzymy.
Rozbijamy jajko w głębokim talerzu na zupę i trzepiemy.Do jajka dodaję również przyprawy(wedle uznania i usposobienia).
Do miseczki wsypujemy sezam lub płatki migdałów tudzież panierkę w składzie- mąka+bułka tarta+ pokruszone płatki kukurydziane(w proporcji 1-3-1).
Rozbijamy jajko w głębokim talerzu na zupę i trzepiemy.Do jajka dodaję również przyprawy(wedle uznania i usposobienia).
Do miseczki wsypujemy sezam lub płatki migdałów tudzież panierkę w składzie- mąka+bułka tarta+ pokruszone płatki kukurydziane(w proporcji 1-3-1).
2
Gotowe plastry(talarki) z piersi kurczaka obtaczamy w jajku a następnie w panierce.
Następnie smażymy kilka minut na rozgrzanej patelni( tłuszcz na patelni to -olej roślinny lub masło).
Następnie smażymy kilka minut na rozgrzanej patelni( tłuszcz na patelni to -olej roślinny lub masło).
3
Jeśli pierś z kurczaka panierowana była sezamem to wtedy polecam do smażonego kurczaka dodać kasztany i razem wymieszać.
Kasztany wcześniej nacinamy(krzyżyk) i pieczemy w piekarniku w 200 stopniach ok 15min(niestety czas pieczenia jest też zależny od piekarnika.ja piekę właśnie ok 15-20 min).Po wyciągnięciu i wystudzeniu kasztanów obieramy je i kroimy w kostkę.
Tak przygotowane kasztany dodajemy do kurczaka w sezamie i mieszamy.
Kasztany wcześniej nacinamy(krzyżyk) i pieczemy w piekarniku w 200 stopniach ok 15min(niestety czas pieczenia jest też zależny od piekarnika.ja piekę właśnie ok 15-20 min).Po wyciągnięciu i wystudzeniu kasztanów obieramy je i kroimy w kostkę.
Tak przygotowane kasztany dodajemy do kurczaka w sezamie i mieszamy.
4
Gotowe:)
Najlepiej podawać z ryżem,soczewicą i ogórkiem konserwowym,ogórkiem w curry:)
Pozostaje mi życzyć smacznego:)
Najlepiej podawać z ryżem,soczewicą i ogórkiem konserwowym,ogórkiem w curry:)
Pozostaje mi życzyć smacznego:)
5
Uwagi i spostrzeżenia
Tagi
Oceń tę poradę
4.8
(12 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (6)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
S
Ewelina Zach
14 lat temu
W sezamie- coś pysznego !
B
Autor Zaradni.pl
15 lat temu
>@Pattylein:\n>To z kasztanami naprawdę ciekawe!\n>\n
Rzeczywiście bardzo nietypowe. Chyba sam skuszą się na tą potrawę.\n
P
Patrycja Zaradni.pl
15 lat temu
To z kasztanami naprawdę ciekawe!
G
Ewa Wilczek
15 lat temu
Apetycznie wygląda i uwielbiam kurczaka. Na pewno wypróbuję. Pozdrawiam
K
Krystyna Kardul
15 lat temu
Pyszne,wypróbowałam:)
M
Marcel Zaradni.pl
16 lat temu
Fajne!