Jak grać w papier kamień nożyce?
Gra papier kamień nożyce to gra dla dwóch osób. Z tej porady dowiesz się jak zabić nudę grając w... papier kamień nożyce.
Kroki
1
Gra papier kamień nożyce to gra polegająca na jednoczesnym pokazywaniu przez dwóch graczy symbolu papieru, kamienia lub nożyc. Na dany znak gracze równocześnie wyciągają przed siebie ręce ułożone w kształt papieru (ręka płaska, palce zwarte), kamienia (ręka zwinięta w pięść), nożyc (palce: wskazujący i środkowy - wysunięte do przodu i rozwarte, reszta palców podwinięte).
2
Jeśli gracze jednocześnie pokażą taki sam symbol czyli ułożą ręce w ten sam sposób jest remis.
3
Jeśli jeden z graczy pokaże "papier" a drugi "kamień" wygrywa ten gracz, który pokazał "papier". Założenie jest takie, że "papier zawija kamień", dlatego wygrywa "papier".
4
Jeśli jeden z graczy pokaże "kamień" a drugi "nożyce" wygrywa "kamień". Założenie jest takie, że "kamień tępi nożyce", dlatego wygrywa "kamień".
5
Jeśli jeden z graczy pokaże "papier" a drugi "nożyce" wygrywają "nożyce". Założenie jest takie, że "nożyce przecinają papier", dlatego wygrywają "nożyce".
6
W zasadzie papier kamień nożyce to gra czysto losowa. W praktyce istnieje jednak pewien czynnik psychologiczny, który wpływa na to, że gracze będąc ludźmi a nie maszynami nie są w stanie generować symboli w sposób czysto losowy. Dlatego często wygrywa ten z graczy, który na dłuższą metę uzyska przewagę psychologiczną. Najczęściej gra się do 10, 20 lub 50-ciu zwycięstw (sprawa umowna).
Oceń tę poradę
3.8
(5 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (2)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Z
Autor Zaradni
12 lat temu
dobra gra
A
Autor Zaradni.pl
15 lat temu
kiedyś się w to grało godzinami;)