Przejdź do treści
Inne

Jak zdobyć/pozyskać czyjeś serce?

Anna D
Anna D Adept
27 października 2010 ~3 min czytania
Jak zdobyć/pozyskać czyjeś serce?
Sprawa może wydawać się na pierwszy rzut oka trudna, aczkolwiek jak postaram się pokazać w kilku punktach poniżej (w takiej wersji skróconej - bez niepotrzebnego się rozwodzenia), może okazać się wykonalna. Jak zawsze potrzebne są jakiekolwiek chęci i trochę zapału jeśli w ogóle chcemy pewne plany wprowadzać w życie. Życzę powodzenia!
A więc do dzieła!

Kroki

1
Warto uzmysłowić sobie na początku pewną rzecz: blisko 80% wrażeń odbiorcy nie ma nic wspólnego z naszymi słowami. Liczą się postawa i nastrój. Już tacy jesteśmy, że świat odbieramy możliwie wszystkimi zmysłami. Dlatego warto się rozluźnić i po prostu dostosować do nastroju.
2
Wobec konkretnej osoby, której względy chcemy pozyskać, zaleca się stosowanie tzw. techniki obrócenia niemowlęcia. Co to mianowicie znaczy? Otóż, choć to może dziwnie zabrzmi, należy traktować ludzi jak niemowlęta, czyli np. całkowicie zwrócić ciało w kierunku tej osoby, starać się skupić na niej (niepodzielność uwagi) oraz ciepło uśmiechać się.
3
Dłuższy kontakt wzrokowy jest oznaką inteligencji, ale mało tego - jako jedna z najważniejszych funkcji komunikacyjnych pozwala wyrażać nam również różne emocje np. zaangażowanie, miłość, szacunek, uwagę. Unikanie kontaktu wzrokowego często może świadczyć o ukrywaniu czegoś, nieszczerości. Warto jeszcze tutaj wspomnieć, że aby być wiarygodnym, należy trzymać ręce z dala od twarzy.
4
Magiczny zaimek TY działa niczym „przyprawa” w całym tym procesie pozyskiwania osoby. Ponieważ myśląc za innych wydajemy się lepsi, sympatyczniejsi. Również odwoływanie się do wcześniejszej rozmowy jest ważne - budzi zdziwienie, że o kimś pamiętamy.
5
Należy bardziej słuchać niż mówić! Bardzo ważne, by zachęcać naszego rozmówcę do wypowiadania się. Jak wyżej opisałam, ma to związek z „techniką obrócenia niemowlęcia”. Wyrażamy w ten sposób nasze zainteresowanie, zaangażowanie w poznanie bliżej osoby.
6
W tym wszystkim ważne jest również, jak sami siebie postrzegamy. Zdecydowanie łatwiej jest osobom pewnym siebie, wierzącym w swoje możliwości. Często widać po nas, co myślimy na swój temat. Jak by nie patrzeć, optymiści i ludzie otwarci na świat przyciągają z większą siłą ludzi, a także budzą pozytywne odczucia. Jeżeli jednak mamy z tym problem, jesteśmy nieśmiali, zamknięci w sobie, to może czas to zmienić? Bo na pewno warto.

Oceń tę poradę

4.4
(14 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...

Komentarze

Komentarze (10)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Z
Autor Zaradni 13 lat temu
Sytuacja niezbyt łatwa, ale porada świetna i cenna ;)
Z
Autor Zaradni.pl 13 lat temu
bardzo fajnie opisana porada, cenna
H
Autor Zaradni.pl 13 lat temu
Tak też można:)
Z
Autor Zaradni 13 lat temu
świetne wskazówki
G
Katarzyna Gromadzka 13 lat temu
to trudna sprawa
P
Patrycja Zaradni.pl 15 lat temu
Bardzo fajna porada :)
C
Anna D 15 lat temu
Tak tak, dokładnie tak jest i faktycznie zwracanie się do danej osoby po imieniu wiele może zdziałać.Pozdrawiam
M
Ania Michalak 15 lat temu
Fajna porada:) Do kroku 4 dorzuciłabym jeszcze, że warto się zwracać do danej osoby po imieniu (na początku znajomości jest to zdecydowanym potwierdzeniem, że się to imię zapamiętało:))
D
Agnieszka Reszczyńska Zaradni.pl 15 lat temu
Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)
G
Ewa Wilczek 15 lat temu
Bardzo finezyjnie napisane. Słusznie, poruszone problemy. Pozdrawiam i zapraszam do mnie:).

Ta strona używa plików cookies

Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności