Jak oszczędzać na rozmowach telefonicznych?
Rachunki za telefon potrafią pochłonąć sporą sumę pieniędzy. Sama pamiętam, kiedy miesięcznie wydawałam około 100 zł na ten cel. Na szczęście to się zmieniło i teraz moje wydatki na telefon wynoszą średnio do 20 zł miesięcznie. Oto kilka porad jak drastycznie zmniejszyć koszty korzystania z telefonu.
Kroki
1
Pozbądź się telefonu stacjonarnego.
Jeżeli każdy z członków rodziny posiada telefon komórkowy, to warto zadać sobie pytanie, czy telefon stacjonarny jest nam niezbędny. Wydatki rzędu od 50 zł miesięcznie na coś, co w dzisiejszych czasach jest wydaje się być raczej zabytkiem, nie są racjonalne z finansowego punktu widzenia.
Jeżeli każdy z członków rodziny posiada telefon komórkowy, to warto zadać sobie pytanie, czy telefon stacjonarny jest nam niezbędny. Wydatki rzędu od 50 zł miesięcznie na coś, co w dzisiejszych czasach jest wydaje się być raczej zabytkiem, nie są racjonalne z finansowego punktu widzenia.
2
Pozbądź się abonamentu, przejdź na kartę.
Po pozbyciu się płacenia abonamentu za telefon stacjonarny, warto rozważyć również likwidację abonamentu jako formy płatności za telefon komórkowy i przejście na kartę, czyli tzw. pre-paid.
Największą zaletą takiego rozwiązania jest jego elastyczność - nie musimy konsekwentnie miesiąc w miesiąc płacić za telefon, co szczególnie może być istotne w czasie chwilowych problemów finansowych. Poza tym umowa na abonament jest zwykle na dłuższy okres, od 12 do 36 miesięcy, a z telefonu na kartę możemy zrezygnować w każdej chwili.
Jeśli już zdecydujesz się na rezygnację z abonamentu, warto przejrzeć cenniki operatorów i podjąć decyzję odpowiednią do naszych wymagań. Porównanie taryf można znaleźć pod tym adresem:
Po pozbyciu się płacenia abonamentu za telefon stacjonarny, warto rozważyć również likwidację abonamentu jako formy płatności za telefon komórkowy i przejście na kartę, czyli tzw. pre-paid.
Największą zaletą takiego rozwiązania jest jego elastyczność - nie musimy konsekwentnie miesiąc w miesiąc płacić za telefon, co szczególnie może być istotne w czasie chwilowych problemów finansowych. Poza tym umowa na abonament jest zwykle na dłuższy okres, od 12 do 36 miesięcy, a z telefonu na kartę możemy zrezygnować w każdej chwili.
Jeśli już zdecydujesz się na rezygnację z abonamentu, warto przejrzeć cenniki operatorów i podjąć decyzję odpowiednią do naszych wymagań. Porównanie taryf można znaleźć pod tym adresem:
3
Korzystaj z promocji.
Warto od czasu do czasu rozglądać się za promocjami u operatorów. Np. w Play Fresh po wpisaniu odpowiedniego kodu i doładowaniu kwotą minimum 30 zł możemy rozmawiać ze wszystkimi numerami z Play za darmo do końca miesiąca kalendarzowego. Oczywiście, u innych operatorów także nie brakuje promocji, więc jest w czym wybierać.
Warto od czasu do czasu rozglądać się za promocjami u operatorów. Np. w Play Fresh po wpisaniu odpowiedniego kodu i doładowaniu kwotą minimum 30 zł możemy rozmawiać ze wszystkimi numerami z Play za darmo do końca miesiąca kalendarzowego. Oczywiście, u innych operatorów także nie brakuje promocji, więc jest w czym wybierać.
4
Rób doładowania przez internet.
Robiąc doładowania przez internet, zaoszczędzimy przede wszystkim czas, ale nie tylko. Np. po doładowaniu na stronie internetowej operatora Play dostaniemy 10% ekstra wartości doładowania. Na stronie www.blue.pl za każde doładowanie dostaniemy 3-5% wartości doładowania, które możemy przeznaczyć na kolejne doładowanie, albo po uzbieraniu określonej kwoty przelać ją na własne konto bankowe.
Robiąc doładowania przez internet, zaoszczędzimy przede wszystkim czas, ale nie tylko. Np. po doładowaniu na stronie internetowej operatora Play dostaniemy 10% ekstra wartości doładowania. Na stronie www.blue.pl za każde doładowanie dostaniemy 3-5% wartości doładowania, które możemy przeznaczyć na kolejne doładowanie, albo po uzbieraniu określonej kwoty przelać ją na własne konto bankowe.
5
Nie płać nic!
Jak? Wystarczy przestawić się na Skype, korzystać z bramek internetowych i ze strony www.wygadaj.pl. Ta ostatnia pozwala na rozmowy ze stacjonarnego na stacjonarny, stacjonarnego na komórkowy, komórkowego na stacjonarny bez żadnych opłat pod warunkiem oglądania w tym czasie reklam na tejże stronie internetowej.
Jak? Wystarczy przestawić się na Skype, korzystać z bramek internetowych i ze strony www.wygadaj.pl. Ta ostatnia pozwala na rozmowy ze stacjonarnego na stacjonarny, stacjonarnego na komórkowy, komórkowego na stacjonarny bez żadnych opłat pod warunkiem oglądania w tym czasie reklam na tejże stronie internetowej.
Tagi
Oceń tę poradę
4.2
(11 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (7)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
H
Hermosa AgnieszkaWK
13 lat temu
Dobra porada.
Warto też dodać, że lepiej jest rozmawiać na stojąco niż siedząc, ponieważ od razu przechodzimy do konkretów, bez zbędnego rozgadywania się, a to dobry sposób na zyskanie więcej czasu niezależnie czy rozmawiamy z kimś przez tel. czy osobiście, a rozmowa staje się jasna i konkretna.
Warto też dodać, że lepiej jest rozmawiać na stojąco niż siedząc, ponieważ od razu przechodzimy do konkretów, bez zbędnego rozgadywania się, a to dobry sposób na zyskanie więcej czasu niezależnie czy rozmawiamy z kimś przez tel. czy osobiście, a rozmowa staje się jasna i konkretna.
Z
Autor Zaradni
14 lat temu
Dziękuje za szczególnie przydatną poradę! Zwłaszcza za uświadomienie mi istnienia takich stron jak www.wygadaj.pl. Pozdrawiam :)
M
Marcin Górkiewicz
15 lat temu
''Zrezygnuj z abonamentu'' to dobre wyjście. Ja za komórkę płacę 20 PLN miesięcznie, tylko czasami muszę doładować jeszcze małą sumę dodatkowo.
F
Jadwiga Garwacka
15 lat temu
F
Jadwiga Garwacka
15 lat temu
Ciekawa porada i bardzo pomocne komentarze
D
Autor Zaradni.pl
15 lat temu
można też skorzystać ze strony zajfon.pl - działa podobnie jak wygadaj, ale nie trzeba mieć telefonu pod ręką bo dzwoni się prosto z komputera na tel. kom. albo stacjonarny. I smsy można wysyłać. Można zaoszczędzić? Można :)
R
Robert Ch
15 lat temu
Ogólnie dobre porady ale mam swoje uwagi:
Krok 1 - nie do końca mogę się zgodzić, bo np korzystając z neostrady czy netii taniej wychodzi płacić najtańszy abonament (niecałe 27zł) i nie dzwonić ze stacjonarnego, niż płacić za utrzymanie linii telefonicznej (chyba 35zł).
Krok 4 - na allegro możemy kupić doładowania nawet z ponad 10% zniżką.