Jak zrobić wyśmienity koktajl mleczno – owocowy?
Koktajl mleczno – owocowy, to doskonały napój na każdą okazję. Można go pić zarówno na zimno, jak i na gorąco, na śniadanie, jak i w ciągu dnia. Jest wspaniałym, zdrowym uzupełnieniem diety. Zawiera chyba wszystkie ważne i potrzebne witaminy i minerały. Porcja tego specjału, zapewni nam doskonałe samopoczucie i mnóstwo energii na cały dzień. A o to przepis na to cudo:
Kroki
1
Do rondelka wlewamy mleko i podgrzewamy, nie dopuszczając do wrzenia
2
Ucieramy 1-2 żółtka z cukrem, na puszystą masę
3
Gorące mleko, powoli łączymy z jajkami, tak aby nie spowodować zważenia żółtek.
4
Umyte owoce, przecieramy przez sitko i stopniowo dodajemy do masy mlecznej, cały czas mieszając – możemy również połączyć owoce z mlekiem w mikserze. Możemy dodać kilka świeżych listków mięty.
5
Dla lepszego efektu, możemy dodać do koktajlu odrobinę araku, lub innego likieru .
6
Smacznego !
Tagi
Oceń tę poradę
1.7
(3 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...