Przejdź do treści
Drinki, koktajle, napoje

Jak zrobić pyszne kakao?

Ga Da
Ga Da Adept
06 lutego 2011 ~2 min czytania
Jak zrobić pyszne kakao?
Wszyscy lubimy kakao, ale często idziemy na przysłowiową łatwiznę i sypiemy do kubka proszek kakaopodobny - słodki, ale jakże odbiegający smakiem, wartością od prawdziwego kakao czy czekolady. To jakie właściwości ma czekolada, nie trzeba pisać. To że wprawia nas w świetny nastrój, pozwala na chwilę zapomnieć o znojach minionego dnia, to także pobudza nasze zmysły, co gdy czekamy teraz na ten walentynkowy wieczór z ukochaną osobą, może być idealną alternatywą dla innych słodkich przekąsek i afrodyzjaków.

Kroki

1
do dużego kubka wsypujemy 2 lub 2,5 łyżeczki prawdziwego kakao,
2
wsypujemy tyle samo łyżek cukru (można zwykły biały cukier wymieszać z cukrem waniliowym), lub według uznania.Mieszamy.
3
Zalewamy odrobiną wrzącej wody i znów mieszamy, tak aby powstał nam gęsty płyn.
4
W tym czasie podgrzewamy mleko, ale nie doprowadzamy do wrzenia. Do mleka dorzucamy laskę wanilii.
5
Mieszamy mleko tak, aby nie powstały kożuchy.
6
Dla wzmocnienia aromatu można dodać kropelkę, dwie olejku waniliowego.
7
Do bogatszej wersji można rozpuścić 2-3 kostki czekolady mlecznej bądź białej.
8
Gorące mleko dolewamy do wcześniej przygotowanej zawiesiny w kubku i mieszamy.
9
Smaczne, aromatyczne i gorące kakao gotowe!
10

Uwagi i spostrzeżenia


  • Tym sposobem przygotowalismy sobie przepyszne kakao. Wierzcie bądź, ale będzie to najlepsze kakao w waszym życiu, zapewniam !
  • Oceń tę poradę

    2.8
    (4 głosów)
    Twoja ocena:
    Zapisywanie głosu...

    Komentarze

    Komentarze (1)

    Zaloguj się, aby dodać komentarz.

    E
    Emilia Przybyłek Zaradni.pl 15 lat temu
    a ja kakao zastępuję mączką świętojańską

    Ta strona używa plików cookies

    Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności