Jak zrobić roladę kokosową na zimno?
Pyszny deser, łatwy w przyrządzeniu (bez pieczenia!) i w dodatku pięknie się prezentuje.
Kroki
1
Przygotowujemy:
- do masy czekoladowej:
1/2 kostki masła
1/2 szklanki cukru pudru
1/2 szklanki wody
2 łyżki kakao
30 dag herbatników
- do masy kokosowej:
3/4 kostki masła
3/4 szklanki cukru pudru
20 dag wiórek kokosowych
kieliszek wódki
- do masy czekoladowej:
1/2 kostki masła
1/2 szklanki cukru pudru
1/2 szklanki wody
2 łyżki kakao
30 dag herbatników
- do masy kokosowej:
3/4 kostki masła
3/4 szklanki cukru pudru
20 dag wiórek kokosowych
kieliszek wódki
2
Warstwa czekoladowa:
Rozpuszczamy masło, dodajemy wodę, cukier puder, i kakao i zagotowujemy.
Po zagotowaniu dodajemy drobno pokruszone (np. wałkiem) herbatniki i dokładnie mieszamy.
Po wystudzeniu rozkładamy warstwę masy na papierze w kształcie prostokąta i wkładamy do lodówki.
Rozpuszczamy masło, dodajemy wodę, cukier puder, i kakao i zagotowujemy.
Po zagotowaniu dodajemy drobno pokruszone (np. wałkiem) herbatniki i dokładnie mieszamy.
Po wystudzeniu rozkładamy warstwę masy na papierze w kształcie prostokąta i wkładamy do lodówki.
3
Warstwa kokosowa:
Miksujemy masło z cukrem pudrem, dodajemy wiórka kokosowe i wódkę.
Miksujemy masło z cukrem pudrem, dodajemy wiórka kokosowe i wódkę.
4
Połączenie w roladę:
Na warstwę czekoladową równomiernie wykładamy warstwę kokosową i ostrożnie zwijamy.
Z wierzchu posypujemy pokruszonymi herbatnikami i wiórkami kokosowymi.
Na warstwę czekoladową równomiernie wykładamy warstwę kokosową i ostrożnie zwijamy.
Z wierzchu posypujemy pokruszonymi herbatnikami i wiórkami kokosowymi.
5
Uwagi i spostrzeżenia
Oceń tę poradę
4.0
(3 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (2)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
E
Renata Janicka
13 lat temu
Szybkie ciasto - warto wykorzystać przepis gdy wpadną niezapowiedziani goście.
A
Iana Asyanova-Nien
13 lat temu
"...i w dodatku pięknie się prezentuje."
Przydałaby się jakaś fotka. Czego oczy nie widzą - tego...:)
Przydałaby się jakaś fotka. Czego oczy nie widzą - tego...:)