Jak zrobić łatwe ciasto czekoladowe ?
To przepis na ciasto dla wielbicieli czekolady. Im bardziej zakalcowate wyjdzie tym lepiej - w tym cały urok brownie.
Kroki
1
Pierwszym krokiem niech będzie przygotowanie formy. Należy ją wysmarować margaryną i posypać bułką tartą. Forma to tortownica o średnicy 20-24 cm.
2
Teraz pora na czekoladę. Wrzucamy ją do naczynia wraz z masłem i to wszystko roztapiamy nad kąpielą wodną cały czas mieszając. Gotowe i gorące odstawiamy do wystudzenia.
3
Gdy czekolada stygnie przygotowujemy masę jajeczną. Jajka ubijamy z cukrem na gładki kogel - mogel. Następnie dodajemy mąkę.
4
Teraz pora na orzechy. Należy je posiekać lecz niezbyt drobno. Posiekane orzechy prażymy krótko na suchej patelni.
5
Teraz pora wykończyć ciasto. Do masy jajecznej wmiksowujemy na małych obrotach miksera przestudzoną czekoladę. Na końcu zaś wrzucamy podprażone orzechy. Ciasto przelewamy do formy. Wkładamy je do nagrzanego piekarnika : temperatura 180 stopni, czas pieczenia 25-30 minut.
Upieczone ciasto odkładamy do wystygnięcia, a następnie do lodówki - najlepiej na całą noc. Chyba, że nie przeszkadza nam fakt, iż środek ciasta może być lejący - wtedy można pominąć lodówkę i wystudzone ciasto oprószyć cukrem pudrem i od razu konsumować.
Upieczone ciasto odkładamy do wystygnięcia, a następnie do lodówki - najlepiej na całą noc. Chyba, że nie przeszkadza nam fakt, iż środek ciasta może być lejący - wtedy można pominąć lodówkę i wystudzone ciasto oprószyć cukrem pudrem i od razu konsumować.
6
Uwagi i spostrzeżenia
Oceń tę poradę
4.0
(1 głos)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (1)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
A
Magdalena Biegaj Zaradni.pl
12 lat temu
Mmmmm pycha! :)