Przejdź do treści
Ciasta i wypieki

Jak zrobić bardzo wysoki biszkopt?

Roksana Zaradni.pl
Roksana Zaradni.pl Adept
20 września 2012 ~1 min czytania
Każda z nas marzy o własnoręcznie wykonanym torcie. Niestety jego podstawą jest biszkopt, który rzadko kiedy jest wystarczająco wysoki by podzielić go na trzy części. Poniżej przedstawiam przepis na NAPRAWDĘ wysoki biszkopt!

Kroki

1
Ubijać przez 10 minut ½ kg jajek s skorupkach i ½ kg cukru. Jest to najważniejsza czynność podczas robienia biszkoptu! Nie skracaj czasu ubijania!
2
Następnie dodać:
  • ½ kg mąki

  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia

  • ½ szkl ciepłej wody


  • i wymieszać do powstania gładkiej konsystencji.
    3
    Przelać do wcześniej wysmarowanej margaryną blachy na ciasto lub tortownicy i wstawić do wcześniej nagrzanego piekarnika (180 st C) na około 30 minut. Jeżeli nie jesteś pewna czy biszkopt jest już dobry to odchyl delikatnie drzwiczki od piekarnika i przekuj biszkopt na środku wykałaczką (najlepiej sprawdza się taka do szaszłyków). Jeżeli na wykałaczce nie ma surowego ciasta oznacza to że biszkopt jest gotowy!
    Wyciągnij biszkopt i wystudź go. Gdy będzie zimny wyciągnij go z blachy i zerwij "skórkę" z góry (nie trzeba tego koniecznie robić). Pokrój biszkopt na potrzebną liczbę warstw. Smacznego:)

    Oceń tę poradę

    3.7
    (3 głosów)
    Twoja ocena:
    Zapisywanie głosu...

    Komentarze

    Komentarze (0)

    Zaloguj się, aby dodać komentarz.

    Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

    Ta strona używa plików cookies

    Używamy cookies dla działania serwisu i analizy ruchu. Polityka prywatności