Jak zdezynfekować naczynia i pozbyć się bakterii?
Jeżeli cierpimy na obniżenie odporności, ktoś z naszych domowników jest chory lub mamy małe dziecko, dobrym pomysłem będzie dezynfekcja naczyń których używamy. Chlor usunie większość bakterii które zagrażają naszemu zdrowiu.
Kroki
1
Na początku, stosujemy standardowe mycie naczyń. Z naczyń powinny zostać usunięte wszystkie resztki żywności. Teraz spłucz je pod ciepłą, bieżącą wodą.
2
Do zlewu nalej gorącej wody. Dodaj około pół łyżki wybielacza na każdy litr wody. Ilość wybielacza zależy od zawartości chloru. Wstaw naczynia na kilka, kilkanaście minut.
3
Dokładnie spłucz naczynia wodą destylowaną lub wrzątkiem, (nie dotykaj naczyń brudnymi rękoma) pozostaw do wyschnięcia. Nie wycieramy ich by nie osadziły się na nich bakterie z ręcznika.
4
Uwagi i spostrzeżenia
Oceń tę poradę
4.3
(4 głosów)
Twoja ocena:
Zapisywanie głosu...
Komentarze
Komentarze (1)
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
H
Autor Zaradni.pl
13 lat temu
Jakaś nowość,wybielaczem? Myje naczynia z dodatkiem płynu,wyparzam:)