Jak szybko zasnąć?

Znasz to uczucie? Leżysz w łóżku już kilka godzin i nie możesz zasnąć, a wiesz że rano musisz wstać do pracy. Sprawdź jak zasnąć szybciej.

1

Jeśli zdarza się to nie po raz pierwszy lepiej skontaktować się z lekarzem, aby rozpoznał problem i zalecił odpowiednie leki, lecz jeśli nie zdarza ci się to regularnie, czytaj dalej.


2

Chodź spać regularnie o tej samej godzinie codziennie. To przyzwyczai organizm do jednej pory i sprawi, że zaczniesz wtedy odczuwać senność. Unikaj też picia dużych ilości płynów przed snem, by uniknąć wstawania do toalety, gdy już zasypiasz.
Bardzo ważne jest by organizm wpadł w rytm, na który wpływ mają temperatura ciała i światło oraz dźwięki, które docierają do ciebie. Gdy idziesz spać, zgaś światło, postaraj się by żaden hałas nie przeszkadzał ci w zaśnięciu.
Podczas dnia twoja temperatura ciała jest wyższa, niż podczas snu. Wykorzystaj ten fakt biorąc zimny prysznic przed położeniem się do łóżka.


3
Jak szybko zasnąć? źródło: www.flickr.com autor: mike3k Jak szybko zasnąć? źródło: www.flickr.com autor: mike3k

Ułóż się w wygodnej pozycji i nie zmieniaj jej przez dłuższy czas. Jeśli to nie pomoże, zastanów się co może być przyczyną twojego braku snu. Być może są to jakieś problemy na które szukasz rozwiązania? Wymyśl szybkie rozwiązanie lub zajmij się tym jutro, w końcu i tak jesteś już dość zmęczony, by myśleć na pełnych obrotach.


4

Postaraj się zmęczyć przed snem. Możesz wykonywać proste ćwiczenia, jak przysiady, pompki, brzuszki. Możesz też trochę pobiegać, lub pojeździć na rowerze. Po wysiłku zrób sobie kilkanaście minut przerwy i dopiero wtedy połóż się do łóżka.


5

Unikaj picia kawy i innych napojów zawierających kofeinę (takich jak cola) przed snem, gdyż utrudniają one zaśnięcie. Unikaj również alkoholu. Pomóc może ci szklanka ciepłego mleka. Możesz również przewietrzyć pokój. Odrobina świeżego powietrza na pewno ci nie zaszkodzi.


6

W zaśnięciu może pomóc ci wentylator, włączony na wolne obroty, który wydaje uspokajający szum. Wsłuchaj się w szum wiatraka i powoli zaśnij.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.08.2011

Komentarze

zawsze można spróbować suplementu z witaminami, magnezem i ziołami Forsen, sama go przyjmuję godzinkę przed planowanym snem i nie mam problemu z przerwacaniem się z boku na bok...

Ostatnio zmieniony: 2013-04-07 10:31:18

cenne uwagi

Ostatnio zmieniony: 2012-06-28 21:24:33

jeszcze co jest dobre na sen.....kakao wypić szklankę przed snem:)

Ostatnio zmieniony: 2012-06-05 11:22:41

Zgadzam się z Yavanną. Wieczorem, przed snem ćwiczyłam brzuszki i jeździłam na rowerku stacjonarnym. Kiedy już padałam ze zmęczenia brałam szybki prysznic i kładłam się spać.Ciało, mięśnie były zmęczone ale oczy i umysł nie. Od kiedy zmieniłam "rozkład dnia" i zaczęłam ćwiczyć ok. dwóch godzin przed snem problem zniknął.

Ostatnio zmieniony: 2011-11-19 23:52:40

Zmęczenie się przed snem faktycznie pomaga. Trzeba tylko uważać, żeby nie trenować zbyt późno, bo to może nas niepotrzebnie pobudzić.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-02 22:38:30

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj