Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Nieświeży oddech to bardzo krępujący problem. Może być spowodowany nieprawidłową higieną jamy ustnej, chorobami zębów i dziąseł, problemami żołądkowymi i wieloma innymi czynnikami. Jest dolegliwością, której można się pozbyć – JAK?

  • nitka dentystyczna, płukanka do ust, tabletki z cynkiem, świeże lub suszone zioła, preparaty odświeżające
1

Na samym początku zastanów się, czy na pewno odpowiednio dbasz o stan jamy ustnej. Pamiętaj, że zęby należy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie przez trzy minuty. Codziennie powinno używać się nici dentystycznej, aby usuwać resztki pokarmu z przestrzeni międzyzębowej.


2

Koniecznie odwiedź dentystę. Niech sprawdzi, jak to jest ze zdrowie Twojej jamy ustnej. Wylecz wszystkie ubytki, stany zapalne, skontroluj mostki i korony, przecież gdzieś pod nimi mogą gromadzić się resztki spożywanego jedzenia.


3

Odwiedź lekarza. Nieświeży oddech może mieć wiele różnych przyczyn i żeby go skutecznie wyleczyć, trzeba ją poznać. Lekarz sprawdzi stan Twoich migdałków – gromadząca się w nich ropa może odpowiadać za nieprzyjemny zapach, wyleczy ewentualne choroby błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Z pewnością zapyta również o problemy z żołądkiem, problemy z trawieniem i inne choroby, mogące przyczyniać się do Twojego problemu.


4

Zastosuj zioła. Cześć ziół oprócz charakterystycznego zapachu i smaku ma również działanie antybakteryjne. Tak jest na przykład z miętą. Jej silny aromat pomoże zwalczyć nieprzyjemny zapach, a działanie antybakteryjne i antyseptyczne pomoże zlikwidować jego przyczynę. Zalecane sa również płukanki z szałwii i rumianku


5

Pomyśl o tym, co jesz. Nieprzyjemny zapach może się pojawić po spożyciu czosnku, cebuli, pory, pikantnych lub wędzonych potraw. Postaraj się zaobserwować, czy nie ma jakiegoś konkretnego dania lub produktu, po którym problem się nasila. Alkohol i produkty tytoniowe również mogą się do tego przyczyniać.


6

Wyczyść język z nalotu. Na rynku są dostępne szczoteczki z końcówką specjalnie przeznaczoną do czyszczenia języka, wykorzystaj je. Pomocną są również specjalne skrobaczki do języka. W ostateczności możesz również wyszorować język przy użyciu zwyklej szczoteczki – ona też powinna dać sobie radę z nalotem.


7

Mniej pod ręka odświeżające cukierki, najlepiej o smaku miętowym, lodowym bądź cytrynowym. Ponadto w ciągu dnia używaj gum do żucia, dropsów, tic-taców. Kiedy będziesz czuć się niekomfortowo, te produkty na pewno doraźnie Ci pomogą. W aptekach można kupić specjalne dezodoranty do ust. Wypróbuj je – dają natychmiastowy efekt.


8

Sięgnij po tabletki z cynkiem. Tabletki te wchodzą w reakcje ze związkami siarki (na przykład siarkowodorem), neutralizując ich przykry zapach. Ponadto są suplementami diety, uzupełniającymi ją w ważny pierwiastek śladowy – cynk.


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nieświeży oddech jest naprawdę częstym problem, dlatego nie wstydź się spytać lekarza o jego przyczynę. Ponad połowa przypadków to nieodpowiednia pielęgnacja jamy ustnej, ale powodem mogą być również choroby!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.07.2010

Komentarze

to bardzo przykra dolegliwość

Ostatnio zmieniony: 2012-12-18 16:43:14

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj