Jak jeść, aby nie bolał brzuch?
Do takiego stanu dochodzi, gdy jemy szybko i za dużo. W trakcie obfitych w jedzenie imprez albo wspólnych świąt z rodziną. Dopada nas ból brzucha. Zaczynają się problemy żołądkowe. Jak temu zapobiegać i co zrobić, by nie bolał nas brzuch? Aby utrzymać stan lekkiego żołądka, musimy odpowiednio konsumować potrawy.
Pokarm jemy powoli. To podstawa, aby wszystko dobrze zostało strawione. Nie powinniśmy też przejadać się. Lepiej zrobić przerwę chwilową w jedzeniu, a potem dokończyć, dokładnie żując każdy kęs.
Wzdęcia przyczyniają się do bólu brzucha. Dzieje się tak, gdy szybko jemy i w pośpiechu. Nie mając nawet pojęcia o tym, że wciągamy do płuc powietrze przy każdym połykaniu, a szczególnie, gdy jemy i do tego intensywnie rozmawiamy.
Biegunka i znów pojawiający się niemiły ból brzucha spowodowany jest wirusami albo piciem wody z kranu. Obecnie to jest bardzo ryzykowne, bo można nabawić się infekcji, zamiast tego zaleca się pić duże ilości wody mineralnej lub przegotowanej. Dobrze w takiej sytuacji sprawdza się kleik z ryżu, kaszy z dodatkiem banana. Zupy gęste z marchwi i ziemniaków również zatrzymają dolegliwość.
Musimy dużo pić, aby nie odwodnić się. Dobrze sprawdza się napar z jagód, mogą być suszone, jako zaparzona herbatka. Gdy dolegliwość ustąpi, powinniśmy uzupełnić naszą florę bakteryjną, po przez picie jogurtów. Wzmocnią one nasze jelita, które na pewno ucierpiały.
Sport w formie pływania lub uprawiania jogi, to bardzo dobry pomysł na to, aby nie mieliśmy wzdęć i nie bolał nas brzuch. Dużo ruchu i świeżego powietrza sprzyja lepszemu trawieniu.
W naszym domu, apteczce mamy do dyspozycji sporo ziół, które mogą okazać się niezbędne przy bólu brzucha. Bazylia, kardamon, imbir, kminek, to przyprawy i zioła, które powinny być zawsze pod ręką.
Podzielmy sobie posiłek na kilka razy, zamiast konsumować go od razu i to jeszcze w pośpiechu. Porcje powinny być małe i jedzone w odstępach czasowych.
Nie połykamy pokarmu w całości tylko gryziemy bardzo dokładnie, wręcz delektujemy się smakiem, a nie bezmyślnie jemy w ciągu pięciu minut.
Nasz stan uzębienia też wpływa na zdrowie organizmu, gdy zęby chorują, to mówi się, że cały organizm jest chory. Warto o tym pamiętać i udać się na wizytę do dentysty. Wizyta ta pozwoli na uzupełnienie ubytków, a jedzenie stanie się przyjemniejsze.

Sok jabłkowo-winogronowy dobrze reguluje naszą przemianę materii i działa przeciw zaparciom. Najlepszy wyciśnięty w sokowirówce i z prawdziwych owoców. Podobne działanie ma sok ze szpinaku, również miksujemy z dodatkiem ogórka i pomidorów oraz wodą niegazowaną. Cała gama witamin w takim naturalnym napoju. Trzy szklanki dziennie powinny załatwić niechciany problem.
• Przeczytaj teraz:
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 21:12:26
Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 16:00:36
Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 15:27:12
Ostatnio zmieniony: 2013-02-15 16:07:44
Ostatnio zmieniony: 2013-01-01 12:00:46
Ostatnio zmieniony: 2012-12-31 23:18:18
Dodaj komentarz