Główne objawy i przeciwdziałanie meteopatii?
Obecnie w dużych miastach meteopatą jest prawie, co druga osoba. Objawy meteopatii, to ból głowy i zmiana nastroju. Meteopatia jest określana, jako choroba cywilizacyjna, choć nie leczy się jej. Jedynie można łagodzić jej skutki działania. Człowiek często niszczy środowisko kosztem nowych, powstających miast i całej infrastruktury. Dlatego odczuwa dyskomfort związany ze zmianami atmosferycznymi. Spowodowane są one zakłóceniem równowagi w przyrodzie. Jak przeciwdziałać meteopatii znajdziesz odpowiedź w poniższej poradzie.
Meteopata, a pogoda

Daleko nie trzeba szukać przykładu na to, kto jest meteopatą, ponieważ statystycznie, co druga osoba cierpi na ból głowy, ogólne rozdrażnienie i zmiany nastroju. To typowe symptomy, że niebawem będzie zmiana pogody na gorszą. Kiedy słonce świeci, to nie odczuwasz żadnego bólu głowy, wręcz tryskasz energią. Jednak, gdy zaczyna się chmurzyć, stajesz się podenerwowany, śpiący i dokucza nieznośny ból głowy, który przeradza się w migrenę.
Ciągle w mieście

Na takie wahania nastroju i stan zdrowia ma wpływ pogoda. Potrafi ona osłabić organizm człowieka. Skutkiem tego jest fakt, że jesteś słabszy psychicznie i bardzo wrażliwy na zmiany w pogodzie. Przyczyna tkwi w postępie i tempie, w jakim przyszło nam żyć. Płacisz cenę za to, by żyć wygodnie. Narażasz się naturalnemu środowisku. Jeszcze pół wieku temu nasi poprzednicy nie mieli takich problemów, jak osłabienie, senność, brak odporności na choroby. Tylko dlatego, że nie znali luksusów. Potrafili żyć w symbiozie z przyrodą i dostosowywali się do niej. Obecnie, pośpiech i życie w biegu, wymusza dostosowanie się człowieka do postępu technicznego, gospodarczego a nie do środowiska. Skutki takiego działania zaczynają być odczuwalne z roku na rok. Ze względu na to, że pracujesz non stop i przebywasz w pomieszczeniach, to cierpisz przy zmianie pogody.
Mężczyźni, czy kobiety

Okazuje się, że meteopatami w większości przypadków są kobiety, choć panowie też mają swoje, słabsze dni. Przy zmianie i wahaniach warunków atmosferycznych hormony u kobiety buzują i dają znać o sobie w postaci różnych dolegliwości bólowych. Ten stan wzmaga się z wiekiem kobiet, które znajdują się w okresie przekwitania.
Niezależnie od wieku

Meteopatia nie tylko przypisywana jest osobom starszym. Także osoba zdrowa, niecierpiąca na żadne choroby może odczuwać dyskomfort w swoim samopoczuciu. Objawia się to w ogólnym zniechęceniu do aktywności i bólem stawów. Symptomy podobne są do objawów grypy. W tym czasie trudno nam się skupić na prostych czynnościach. Następuje konsternacja i brak cierpliwości do dokończenia zaczętego zadania. Częściej jesteśmy narażeni na kłótnie i z tego powodu przykrości.
Choroby a zmiana pogody

Meteopaci to osoby, które mają problemy zdrowotne. Odczuwają one wszelkie zmiany pogodowe bardziej niż człowiek zdrowy. Szczególnie o wahaniach w aurze pogodowej wiedzą z wyprzedzeniem osoby, które w przeszłości złamały sobie jakąś część ciała. Zaczynają odzywać się dawne urazy. Barometrami są też sercowcy i osoby cierpiące na reumatyzm. Na samopoczucie ma znaczenie temperatura powietrza, ciśnienie, wiatr oraz słońce. Przy każdym z tych czynników nasz organizm inaczej reaguje.
Przeciwdziałanie meteopatii

Na meteopatię nie wynaleziono jeszcze żadnego leku, ale możemy w tym kierunku coś przedsięwziąć. Najważniejsze wskazówki to przede wszystkim:
Nie bój się wyjść na powietrze. Spróbuj korzystać z natury każdego dnia, nawet, gdy się zanosi na deszcz. Organizm dotlenisz i Twoje samopoczucie również się polepszy. Poza tym przebywanie na dworze pozwala Twojemu organizmowi przystosować się do zmieniających się warunków w pogodzie.
Sen jest bardzo ważny. Dbaj o odpowiednią ilość snu. Przewietrz swoją sypialnię i codziennie przetrzep pościel. Nie chodź późno spać, bo nie służy to osobom, które cierpią na meteopatię. Staraj się spać po osiem godzin dziennie.
Zioła w postaci herbatek na uspokojenie, bezsenność, waleriana, melisa, mięta, wszystkie herbaty działają odprężająco. Eliminują towarzyszący stres i ogólne podrażnienie. Pij herbatki regularnie przynajmniej dwa razy dziennie.
Zainteresuj się pogodą, jaka ma być na następne dni. To pozwoli Tobie zaplanować kolejne dni tak, aby uniknąć przemęczenia, czy nagłego zdenerwowania. Poza tym dużo wcześniej będziesz wiedzieć, jak przygotować się psychicznie i fizycznie do przetrwania niekorzystnych warunków pogodowych.
Dodaj komentarz