Jak przygotować poradę do zaradni.pl ?

Takie podejście do pisania porad wymusił na mnie pech, przez który trzykrotnie straciłem prawie napisaną poradę. Teraz dzięki temu podejściu mam zaczętych kilka porad, które systematycznie mogę edytować i poprawiać. Myślę, że ten sposób umożliwi wszystkim pisanie porad na najwyższym poziomie bez błędów stylistycznych i ortograficznych. A tak na uwadze dbajmy o czystość naszego języka ojczystego.

  • Pomysł, Komputer, Edytor tekstu, Opcjonalnie: pendrive
1
wygląd szablonu w edytorze wygląd szablonu w edytorze

Aby uniknąć utraty prawie ukończonej porady najpierw piszę ją w edytorze tekstu. W tym celu stworzyłem sobie szablon, który żywcem przypomina porady zamieszczone na stronach zaradni.pl. Dzięki temu już podczas pisania porady mam podgląd jak będzie ona wyglądała na stronie.


2

Aby jak najwierniej oddać wygląd porady wstawiamy do edytora reklamy, zdjęcia czy ikonki kroków. Ja do tego celu wykorzystuję bardzo pomocny w wielu innych sytuacjach programik FastStone Capture.


3

Szablon zapisujemy np. na pendrive dzięki temu będziemy mogli z niego korzystać z każdego komputera. Możemy teraz pisać poradę lub kilka porad dokonując głębokich przemyśleń, przerywać, poprawiać i zapisywać do dalszej edycji.


4

Jeśli edytor ma opcje sprawdzania błędów to z niej korzystajmy, sprawdzając tekst w trakcie pisania lub po jego zakończeniu. Niektóre osoby są czułe na punkcie ortografii i mogą nam zostawić komentarz negatywny, a przecież tego nie chcemy.


5

Po napisaniu porady zamieszczamy ją na stronie zaradni.pl. W tym celu otwieramy edytor z naszą poradą i logujemy się na swoje konto w zaradni.pl. Ja korzystam z dwóch monitorów dlatego jest mi łatwiej. Na jednym mam otwarty edytor, a na drugim moje konto w zaradni.pl gdzie dodaję porady.
Teraz następuje przeniesienie tekstu w odpowiednie miejsce. Myszką w edytorze zaznaczamy potrzebny tekst i naciskamy klawisze Ctrl i C (następuje zapisanie tego tekstu do pamięci komputera), następnie myszką przechodzimy w odpowiednią kratkę w „Dodaj nową poradę” i naciskamy klawisze Ctrl i V. Następuje zrzut tekstu z pamięci komputera do danego miejsca. Tak po kolei postępujemy z pozostałym tekstem. Dołączamy wcześniej przygotowane zdjęcia i przed publikacją możemy zapisać poradę na stronie i jeszcze raz ją sprawdzić.


6

Podobnie można postępować zapisując poradę na stronie „Dodaj nową poradę” i ją w dowolnym momencie otwierać do edycji , ale ja korzystam z edytora zapisanego na pendrive który bez instalacji działa na dowolnym komputerze i nie mając dostępu do internetu mogę zapisywać swoje pomysły na porady.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Aby nie utracić przypadkowo treści zapisanej w edytorze tekstu możemy w nim włączyć funkcję autozapisywania.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.04.2013

Komentarze

Ja wcześniej już też używałem tego sposobu, tylko nie na "taką skalę", czyli bez ikonek, obrazków z numerami kroków, itp. Na pewno bardzo przydatne do napisania pierwszej wersji, bo wtedy się najdłużej zastanawiamy i sesja strony najczęściej wygasa.

Ostatnio zmieniony: 2013-05-25 22:24:06

ciekawy temat

Ostatnio zmieniony: 2013-04-15 15:48:25

ja sobie po prostu- krok6 zapisuję poradę, po co aż tak komplikować???

Ostatnio zmieniony: 2013-04-14 19:33:27

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj