Jak korzystać z Lightscribe na Maku?
Technologia Lightscribe od dawna gości w domowych nagrywarkach. Niestety, nagrywarki ją wspierające nie są montowane w komputerach z nadgryzionym jabłkiem. Da się jednak ten niefart ominąć.
- • Mac, nagrywarka lightscribe
Są trzy opcje używania Twojej kochanej nagrywarki z Lightscribe z Makiem. Jeśli jesteś posiadaczem Maka Pro, po prostu zamontuj ją w środku. Jeśli nie, możesz skorzystać z zewnętrznej obudowy bądź mniej eleganckiej, ale taniej przejściówki IDE -> USB (lub SATA -> USB) dostępnych po kilkanaście złotych na Allegro.
Jeśli używasz zewnętrznej obudowy USB, zainstaluj w niej nagrywarkę, następnie podłącz kabel USB i zasilacz. Nagrywarki dla makow zasilane jedynie poprzez złącze USB mogą zachowywać się niestabilnie. Jeśli nie jest napisane inaczej, zworki nagrywarki winny być ustawione na "master" lub "single".

Jeśli używasz adaptera IDE / SATA -> USB, podłącz najpierw zasilanie i przejściówkę do napędu, następnie do komputera i dopiero włącz zasilacz do prądu. Jeśli nie jest napisane inaczej, zworki nagrywarki winny być ustawione na "master" lub "single".

Niezależnie od sposobu podłączenia, potrzebujesz pobrać i zainstalować sterowniki do Lightscribe (LSS - Lightscribe System Software) ze strony http://lightscribe.com/downloadsection/mac/index.aspx?id=813
Do tworzenia nadruków potrzebna jest także specjalna aplikacja. Osobiście polecam DiscCover dołączany do pakietu Toast, ale są też darmowe alternatywy, jak program od LaCie: http://www.lacie.com/more/?id=10016
W ten sposób udało Ci się uruchomić swoją kochaną nagrywarkę pod Makiem. Dalsze kroki zależą już od oprogramowania, które wybierzesz do komponowania nadruków.
Galeria



Dodaj komentarz