Jak wydać książkę?

Czy zastanawialiście się jak wydać książkę? Teoretycznie jest to prosta sprawa jednak pytanie czy na pewno. Aktualnie, w czasach komputerów i ogólnego dostępu do Internetu istnienie wiele możliwości wydania książki. Chciałbym przedstawić kilka z nich.

  • Napisana przez siebie książka, najlepiej sprawdzona, jeśli chodzi o poprawność gramatyczną i literówki
  • Dużo chęci
1

Należy dojść do tego z jakiej dziedziny jest nasza książka (thriller, horror, obyczajowa), wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Dobrze jest też by nie miała błędów.


2

Podjąć decyzję, czy chcemy wydać książkę jako e-book, czy na papierze.


3

Wyszukać poprzez wyszukiwarkę internetową strony internetowe wydawnictw książek.


4

Zapoznać się z profilem wydawnictw, zasadami wydawania książek, formy wydania, ewentualne płatności (przy takich punktach trzeba się poważnie zastanowić). Za pośrednictwem tych czynników dokonać selekcji wydawnictw.


5

Wybrać jedno z wybranych wydawnictw i wysłać do niego e-mail z propozycją wydawniczą. Następnie odczekać 3 miesiące (po miesiącu można wysyłać informacje z dopytaniem czy np. e-mail doszedł) w razie gdy po 3 miesiącach nie będzie żadnej odpowiedzi, należy wybrać kolejne wydawnictwo i wysłać propozycje wydawniczą.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przede wszystkim nie zrażać się

  • Często zdaża się, że wydawnictwa nie odpowiadają na e-maile i propozycje wydawnicze nawet jeśli odrzucają propozycję. Należy się nie zrażąć!


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.06.2012

Komentarze

kiedyś na pewno skorzystam. już napisałam jedną książkę, a obecnie pracuję nad kolejną. no, zobaczę jak to z tym wydanie będzie ;p

Ostatnio zmieniony: 2013-01-17 19:12:00

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2012-12-13 17:35:10

kicek, zalezy z jakiej pozycji startujesz, jako debiutant to chyba nie masz wyjścia;) hadrianus, dzięki za odp:)

Ostatnio zmieniony: 2012-07-17 12:31:51

Wysłać maila i czekać 3 miesiące na łaskawą odpowiedź ? No chyba żart. To już nie w tych czasach. Jeśli w przeciągu kilku dni nie mam odpowiedzi (jakiejkolwiek) to zapominam o tym wydawnictwie i wysyłam do innych.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-16 08:47:10

Szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że nie powinno się wspominać o wadach. Poza tym w takim e-mailu nie bawiłbym się w reklamowanie siebie. Skupiłbym się, na krótkim opisie, typu jestem młodym pisarzem, to mój debiut literacki (piszemy przede wszystkim tylko i wyłącznie prawdę) natomiast skupiłbym się na opisie książki.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-14 22:39:55

Musimy pamiętać także iż najlepiej takim mailu jak najlepiej zareklamować siebie swoje największe zalety minimalizować minusy np brak doświadczenia jak będziemy się starać to prędzej czy później uda nam się wydać książkę.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-13 22:14:00

Jeśli nie znajdziemy na stronie żadnych odniesień, o tym że wydawnictwo chce kontaktować się z pisarzami, to osobiście wysłałbym e-mail z przedstawieniem siebie, napomknięciem o tym co napisałem i czy byli by zainteresowani rozważeniem propozycji wydawniczej, jeśli natomiast widać, że wydawnictwo ma zamieszczone na stronie jakieś informacje, to od razu wysłał bym propozycje wydawniczą, z opisem itp.

Ostatnio zmieniony: 2012-07-13 21:55:43

A e-mail z propozycją wydawniczą to ma być tylko takie zapytanie ogólne, czy już całą książkę im się wysyła w załączniku?

Ostatnio zmieniony: 2012-07-13 17:47:57

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj