Jak robić zdjęcia w nocy?
Podobają Ci się zdjęcia robione nocą? Uważasz, że zdjęcia księżyca, czy oświetlonych uliczek lub budynków wyglądają romantycznie? Żeby, zrobić dobre zdjęcia w nocy nie jest Ci potrzebny drogi, zaawansowany technicznie aparat. Jeśli zastosujesz się do poniższych porad, będziesz zadowolony ze swoich rezultatów.
- • Aparat i chęci :)

W warunkach ograniczonego oświetlenia używaj długiego czasu naświetlania. Tym sposobem więcej szczegółów będzie dobrze widocznych na zdjęciu, możesz też uzyskać ciekawe artystycznie zdjęcia. W tym celu przydatny może być statyw lub murek, półka, podpórka. Dzięki temu uzyskasz odpowiednią stabilizację obrazu, która przy długim czasie naświetlania nie jest możliwa do uzyskania, gdy trzymasz aparat w ręku. Możesz korzystać z odpowiednich programów tematycznych lub ustawień ręcznych (otwarcie migawki).
Zmieniaj ustawienia wielkości otworu w przesłonie obiektywu. Żeby uniknąć drgań podczas robienia zdjęcia używając krótszego czasu naświetlania skorzystaj z szerzej otwartej przesłony. Żeby uniknąć za mocnego naświetlanie zdjęcia podczas długiego czasu naświetlania skorzystaj z niewielkiego otworu przesłony. Dla uzyskania zdjęcia, które będzie Ci odpowiadać musisz zrobić kilka ujęć z różnymi ustawieniami.
Z reguły nie używa się lampy błyskowej podczas robienia zdjęć w nocy, dlatego gdy chcemy, aby obiekt był dobrze widoczny na pierwszym planie możemy skorzystać z oświetlenia sztucznego w postaci lamp, zewnętrznych lamp błyskowych, reflektorów. Ustawienie długiego czasu naświetlania również w tym przypadku jest wskazane, dzięki temu pierwszy plan będzie dobrze wyeksponowany oraz zachowana szczegółowość dalszego planu.
Ogólna zasada jest taka, że im więcej, tym lepiej. Nie zrażaj się, gdy pierwsze zdjęcie Ci nie będzie odpowiadać. Zmieniaj pozycję, kąt fotografowania, ustawienia aparatu. Im więcej zdjęć zrobisz, tym większe prawdopodobieństwo, że któreś będzie Ci odpowiadać.
Dodaj komentarz