Jak być pewnym siebie?

Pewność siebie jest ważną cechą zarówno w towarzystwie znajomych, jak i podczas egzaminów ustnych, pobytu w obcym środowisku. Jak być pewnym siebie i śmiałym? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tej poradzie.

1

Najważniejszym punktem jest skupienie się na byciu sobą. Nigdy nie udawaj osoby, którą nie jesteś. Naturalność jest bardzo ważna. Pamiętaj, że zbyt duża aktywność i koncentracja na jednym może zaowocować niezauważeniem oczywistości i naszych poślizgów. Czasem bywa, że oddając czemuś całą uwagę, stajemy się bohaterem jakieś zabawnej, dla nas uciążliwej anegdoty przez najgłupszą błahostkę. Aby takiej sytuacji uniknąć, warto zakończyć naszą gafę jakąś trafną, a zarazem dowcipną puentą. Dobrym atutem jest zdolność do obrócenia czegoś w żart. Takie postępowanie może wpłynąć na naszą korzyść i wywrzeć dobrą wrażenie o nas na odbiorcy. Jeżeli jednak nie potrafisz wmyślać na poczekaniu śmiesznotek, po prostu przeproś i przyznaj się do błędu. Dostrzeganie swojej winy, błędu to dobra cecha.


2

Znajdując się w niechcianej i nieciekawej sytuacji, skup się na swoich umiejętnościach i nie daj sobie wmówić głupoty. Oprzyj się swoją wiedzą i nie bądź spięty. Radzenie sobie ze stresem, nieśmiałością i tremą jest dość istotne zawierając znajomości czy występując przed jakąś publiką, może wypełniając karty odpowiedzi.


3

Kiedy wchodzisz z kimś w dyskusję, nie obrażaj jego opinii, lecz wypowiadaj własne poglądy z przekonaniem. Zawsze szanuj poglądy innych i unikaj niekoniecznych kłótni. Pokaż klasę, jakiej nie posiadają rządzący, naraz doskonale wiedząc jak być sobą. Jeżeli chcesz uświadomić komuś, że się myli, zrób to dobitnie, argumentując i podpierając się faktami.


4

Nigdy nie udawaj wszechwiedzącego, nie wypowiadaj się na tematy, w których jesteś zielony. Niewiedza nie jest wstydem. Na pewno jesteś ekspertem w wielu innych kwestiach, o których rozmówca nie ma pojęcia.


5

Trenuj swoją pewność siebie w gronie przyjaciół, akceptującym ciebie i nie wyśmiewającym twoich potknięć. Wiele ludzi praktykuje także ćwiczenie tego przed lustrem, lecz nie widzę w tym większego sensu, skoro wśród "samych swoich" jesteśmy z pewnością swobodni.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.08.2010

Komentarze

wartościowa porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-28 08:01:54

Dobra porada. Trzeba nauczyć się akceptować samego siebie, aby inni postrzegali nas jako osobę pewną siebie. :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-16 14:25:06

Przydatne uwagi

Ostatnio zmieniony: 2011-03-15 11:31:17

Wszystkie punkty ważne i przydatne.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-24 19:14:24

Punkt 4 też jest istotny - lepiej wypadniemy. gdy okażemy się dobrymi słuchaczami, niż gdy będziemy próbowali udowodnić swoją wyższość w dziedzinie, o której nic nie wiemy.
Świetna porada - 5. Na pewno skorzystam z tych rad.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-14 17:44:07

Moim zdaniem krok numer 5 jest bardzo istotny, to trzeba ćwiczyć:)

Ostatnio zmieniony: 2010-11-16 11:18:33

Przed ważną rozmową, egzaminem warto wziąć kilka głębokich wdechów, przypomnieć sobie ostatnią śmieszną wpadkę lub pomyśleć o czymś miłym. Wtedy idziesz z uśmiechem na twarzy przez co ludzie postrzegają Cię jako pewnego siebie, i wartego poznania. :) pozdrawiam, fajna porada, 5 :)

Ostatnio zmieniony: 2010-08-29 21:58:32

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj