Jak napisać treść zaproszenia ślubnego?
"Teatr straconej wolności", " Ku radości przyjaciół..." czy "Trzy czwarte z miłości, dwie piąte z rozsądku.." to tylko kilka ze standardowych tekstów zaproszeń ślubnych. Warto jednak zaskoczyć gości weselnych bardziej wyszukanym, oryginalnym tekstem na zaproszeniu. Przeczytajcie kilka porad, jak napisać oryginalny tekst za zaproszeniu ślubnym.
- • zaproszenia, kreatywność, pomysłowość, odrobina talentu,
Wybierając zaproszenia ślubne, w pierwszej kolejności sugerujemy się wyglądem. Dopiero później skupiamy się na tym, co w środku, czyli na tekście zaproszenia.
Często zdarza się, iż producent lub wykonawca zaproszeń dysponuje gotowymi tekstami. Kiedy jednak chcemy być nieco oryginalni okazuje się, że w Internecie brakuje ciekawych propozycji.
Kiedy na kolejnej już stronie widzimy tekst "Teatr straconej wolności" - to pomimo ciekawego pomysłu możemy mieć pewności ze duży procent par już z niego skorzystało.
Polecam więc uruchomienie własnych talentów i samodzielne napisanie treści zaproszeń.
W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę rodzaj zaproszeń. Do tych klasycznych najbardziej pasują proste teksty lub te, inspirowane stylem pisarskim.
Można pokusić się o fraszkę, pompatyczny wiersz lub doniosły poemat.
Uważajmy jednak na rymy. Źle dobrane potrafią zepsuć najciekawszy pomysł. W tym celu polecam posługiwanie się internetowymi wyszukiwarkami rymów.
Zaproszenia przygotowane w tonie humorystycznym, warto wypełnić tekstem w podobnym stylu. Używajmy wtedy lekkiego pióra, jednak bez wulgaryzmów, skrótów czy slangu (nie zrozumiałego dla Babci).
Generalnie, dobrym pomysłem jest inspirowaniem się powieściami lub filmami.
Dopuszczalne jest nawet cytowanie całych kwestii.
Tutaj podpowiem, iż świetną inspiracją mogą być powieści typu "Quo Vadis", "Ogniem i mieczem", "Pan Tadeusz" ale też "Ojciec Chrzestny".
Zdolniejsze pary mogą popróbować z tekstami z bajek np. Muminków czy Shreka.
Jednym ze sposobów przygotowania oryginalnego tekstu może być miks skomponowany z "gotowców" zamieszczonych w internecie. Tutaj jednak można posiłkować się tekstami napisanymi w tym samym stylu. Połączenie rymowanki i tekstów w stylu "Ojca chrzestnego" nie będą wyglądać korzystnie.
Pisząc własny tekst na zaproszeniu, nie zapominajmy o jego kompozycji. Jeśli zaproszenie jest składane na pół tekst trzeba sformatować inaczej, niż przy zaproszeniach składanych na trzy.
Nie należy również zapominać o niezbędnych informacjach, jakie należy przekazać w zaproszeniu tj. imiona i nazwiska Pary Młodej, imię i nazwisko osoby zapraszanej, miejsca i daty uroczystości.
Coraz popularniejsze staje się również potwierdzenie przybycia gości - tutaj nie poszalejemy z inwencją twórczą. Dużo więcej kreatywności wymagają teksty zachęcające do przyniesienia zamiast kwiatów, wina, książek lub kuponu lotto.
Życzę Wam wiele kreatywnych i ciekawych pomysłów i zachęcam aby pochwalić się nimi w szerszym gronie.
• Przeczytaj teraz:
Komentarze
zaprasza na przedstawienie pod tytułem
"A potem żyli długo i szczęśliwie"
Adaptacja sztuki przez życie napisanej w 3 Aktach.
PREMIERA
14 czerwca 2004 roku
OBSADA
w rolach głównych
Panna Młoda : Anna Kalinowska
Pan Młody : Andrzej Kowalski
w pozostałych rolach udział biorą :
Ksiądz, Rodzice, Goście i Gapie
AKT 1 "Dla duszy"
Ślub Kościelny 14 czerwiec 2004 rok,
godzina 17.30 w kościele św. Tomasz w Krakowie
AKT 2 "Dla Ciała"
Przyjęcie weselne w restauracji "Czerwony Młyn"
przy ul. Wierzbowej 9 w Krakowie
AKT 3 "Noc Poślubna"
Bez udziału widowni
Ostatnio zmieniony: 2011-08-17 14:59:19
Ostatnio zmieniony: 2011-05-21 08:51:55
Ostatnio zmieniony: 2011-05-21 08:50:56
Dodaj komentarz