Jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy?
Po odbyciu kursu i pozytywnym zdaniu egzaminu wewnętrznego, czeka nas jeszcze najtrudniejszy sprawdzian - egzamin państwowy. W tej poradzie wyjaśnię, jak szybko zapisać się na egzamin i nie ponieść za to dodatkowych kosztów.
- • Zdjęcie 3,5x4,5
- • Wniosek
- • Dowód osobisty
- • Dowód wpłaty
Z ośrodka szkoleniowego odbierz wniosek, wraz z orzeczeniem lekarskim, stwierdzającym zdolność do kierowania pojazdem.
Dołącz do niego zdjęcie o wymiarach 3,5 cm na 4,5 cm bez nakrycia głowy, ciemnych okularów i innych przedmiotów utrudniających identyfikację. Zdjęcie musi ukazywać lewy półprofil z widocznym lewym uchem.
Teraz pozostaje tylko opłacenie egzaminu. Możesz to zrobić na kilka sposobów.
Pierwszym, nie polecanym przeze mnie, ze względu na prowizję i kolejki, jest opłacenie w siedzibie WORD. Należy to zrobić, przed zapisaniem się na egzamin. Pamiętaj, by zabrać potwierdzenie opłaty.
Drugim sposobem jest, opłacenie przelewem przez internet. Numer konta podany jest na stronie danego WORD. Tam również znajdziemy cenniki opłat, na daną kategorię. W tytule przelewu, wpisz na jaki egzamin się zapisujesz np. Teoria A. Jeżeli opłacamy przez konto np. rodziców lub znajomego, w tytule należy dopisać, za kogo wpłata jest dokonywana. Wydrukuj potwierdzenie przelewu. Niektóre WORD mają pewne opóźnienia z księgowaniem płatności, więc lepiej zrobić przelew co najmniej dzień roboczy (24h) przed zapisaniem.
Po zebraniu wszystkich potrzebnych dokumentów (w tym dowodu osobistego), powinniśmy wybrać się, do najbliższego, lub najbardziej korzystnego, ośrodka WORD.
Większość z nich otwarta jest od 7:30 do około 15. By się upewnić, warto zajrzeć na stronę ośrodka, który nas interesuje. Godziny, w których są najmniejsze kolejki to 11 - 13.
Po wejściu do ośrodka dowiedz się, jak działa kolejka. W większości ośrodków wystarczy pobrać numerek z automatu, lub z recepcji/informacji i czekać na wywołanie. Siadając do stolika przygotuj dowód i dokumenty, by wszystko sprawnie poszło. Możesz też przygotować kalendarz, by potwierdzić dostępność terminu. Czas oczekiwania na egzamin to od 2 do 6 tygodni.
Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie, co do wiedzy teoretycznej, możesz zapisać się osobno na teorię i praktykę. Jeśli wolisz zaoszczędzić czas, wygodniej będzie zapisać się na teorię i praktykę na raz. Najlepsze godziny na egzamin praktyczny, to między 10 - 12.
W dniu egzaminu nie zapomnij wziąć ze sobą dowodu osobistego. Bez niego nie dopuszczą Cię do egzaminu, zarówno teoretycznego jak i praktycznego.
Powodzenia!
Uwagi i spostrzeżenia
- •Osoba, która nie ukończyła 18 roku życia, musi dostarczyć pisemną zgodę od rodziców, lub prawnych opiekunów.
- •W przypadku posiadania prawa jazdy, należy dostarczyć jego kserokopię.
• Przeczytaj teraz:
Galeria


Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 23:26:10
Ostatnio zmieniony: 2013-02-01 09:36:27
Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 18:48:55
Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 10:38:41
Dodaj komentarz