Jak zwolnić się z pracy?

Powody, które doprowadzają do tego, że dana jednostka decyduje się na odejście z pracy, są różne i w dużej mierze to one determinują sposób, w jaki powinno się odejść z pracy.

1

Nie warto "palić za sobą mostów", gdyż obecnych współpracowników, kierowników możemy jeszcze nieraz w życiu spotkać i może nawet nastąpić to na ścieżce zawodowej. Choć to rzadko się zdarza, może się okazać, że obecny szef będzie kiedyś naszym szefem w innym zakładzie, więc pozostawienie po sobie dobrego zdania jest jak najbardziej na miejscu.


2

Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest "pokojowe rozstanie", o ile to w ogóle możliwe. Naprawdę nie warto wchodzić w niepotrzebny konflikt związany z odejściem z pracy. Oczywiście wiele zależy również od podejścia naszego przełożonego, bo czasami nawet najszczersze chęci nie wystarczają.


3

Jeżeli dana osoba jest cennym pracownikiem, to istnieje duża szansa na próby zatrzymywania go w pracy np. poprzez podwyżkę. Jeżeli naszym głównym motywatorem jest pensja, ową opcję powinno się rozważyć, gdyż jej przyjęcie może oznaczać pewien przełom w karierze w danej organizacji. Jeżeli natomiast pobudki są inne, może nie warto zgadzać się na pozostanie? Sam/a musisz zdecydować, dlaczego chcesz i czy naprawdę chcesz odejść z pracy???


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.11.2010

Komentarze

super artykuł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:22:23

Ciężko w Polsce rozstać się z firmą, szefowie (za) często zwalniają dyscyplinarnie gdy pracownik sam chce się zwolnić. To chyba jakaś forma zawiści, pracodawcy często zapominają, że pracownik nie jest ich niewolnikiem.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-25 12:52:21

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj