Jak przygotować mieszkanie na wynajem?
Kiedy decydujemy się dać ogłoszenie o możliwości wynajęcia mieszkania, musimy być tego świadomi. Zanim dojdzie do podpisania i wystawienia ogłoszenia, należy takie mieszkanie właściwie przygotować do prezentacji. Niekiedy wystarczą małe przeróbki, by pomieszczenie nabrało wyrazistości. W skrajnych przypadkach zaleca się remont. Jednak gdy stanowi technicznemu mieszkania nie mamy nic do zarzucenia, elektryczność działa bez zarzutu, tynki ze ścian nie odpadają - to można skupić się na wystroju wnętrza.
- • Przygotowanie ogłoszenie z informacją o możliwości wynajęcia.
- • Wybranie najkorzystniejszej oferty z biur nieruchomości.
- • Nie ograniczamy się tylko do jednego biura. Kilka zwiększa szansę na znalezienie chętnego na wynajem.

Zaleca się oczywiście odświeżenie ścian, ponieważ to daje wrażenie przestronności. Szczególnie ważne są te zasady w małych powierzchniach mieszkań. Najważniejszą zasadą jest doprowadzenie mieszkania do takiego stanu, że gdy osoba chętna wejdzie do niego, bez problemów może korzystać ze wszystkiego, co się tam znajduje.
Na pierwszym miejscu jest schludność - to podstawa. Nie trzeba od razu inwestować mnóstwo kasy, bo tak naprawdę nie robimy to dla siebie i osoba tam mieszkająca wcale nie musi podzielać naszego gustu.
Lepiej dać wolną rękę. Może będzie chciała mieć swoje meble. To już kwestia uzgodnienia między sobą.
Trzeba sprawdzić stan okien, bo przez nie ucieka najwięcej ciepła; lokator zorientuje się i nie będzie chciał dalej mieszkać. Wszystkie szczegóły niewidoczne tak na co dzień muszą być posprawdzane i zabezpieczone.
Żadnych kabli walających się po podłodze, niesprawnych kontaktów, starych wykładzin.
Kuchnia powinna zawierać podstawowe urządzenia pozwalające na łatwe i przyjemne gotowanie. Szafki i miejsce na posiłki dzienne. Wszystkie sprzęty muszą być sprawne. Elementy kuchenne często ulegają szybko zniszczeniu - to, co jest niezbędne, należy wymienić na nowe. Kuchnia musi błyszczeć i być wizytówką tego mieszkania do wynajęcia. Ma zachęcać, ponieważ w wielu wypadkach spędzamy mnóstwo czasu w kuchni. Dlatego należy postarać się o jak najlepszy odbiór wizualny tego pomieszczenia.
Łazienka też jest miejscem, które najemca bardzo szczegółowo podda analizie. Wchodząc musi go olśnić i powalić z nóg widok. Nie musi to być wyszukany wystrój, ale skromny, tylko bardzo dobrze odremontowany i posprzątany. Pachnąca łazienka przywołuje pozytywne myśli. Dobra aura w łazience szybko znajdzie zainteresowanego na wynajem. Wcale nie musi być wielkiego remontu. Można to zrobić za niewielkie pieniądze - to jest też sposób na zrobienie wrażenia.
Meblując wnętrze nie należy przesadzać w zapełnianiu go. Lepiej zostawić otwartą przestrzeń, która jest niezwykle praktyczna wśród ludzi młodych. Można dokonać kilka zabiegów, które nie są drogie. Wystarczy przemalować ściany albo fragmenty na kolor, który występuje w meblach lub przedmiotach znajdujących się w mieszkaniu.
Bardziej radykalne zmiany nie są wskazane bez konsultacji z przyszłym lokatorem. Jeżeli już dokonaliśmy wcześniej zmian, to powinniśmy pozwolić na dostosowanie do potrzeb i gustów przyszłego lokatora. Podłoga powinna być odnowiona. Jeżeli mamy parkiet, warto go podkreślić jako atut mieszkania.
Uwagi i spostrzeżenia
- •Musisz liczyć się z tym, że mieszkanie może zostać zdewastowane. Pobierz kaucję zwrotną na wszelki wypadek przy podpisaniu umowy z klientem.
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 12:38:25
Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:42:19
Ostatnio zmieniony: 2010-12-30 21:44:12
Dodaj komentarz