Jak i gdzie szukać pracy tymczasowej dla studenta (cz. I)?
Pracy tymczasowej można szukać poprzez urzędy pracy, OHP – Ochotnicze Hufce Pracy, lub na własny rachunek oraz przez agencje pracy. Urzędy Pracy i Ochotnicze Hufce Pracy wystawiają ogłoszenia o pracę i kierują do pracodawców osoby bezrobotne. Są to placówki państwowe, wobec czego nie trudnią się one zatrudnianiem osób, a kierowaniem ich do pracodawców.
Agencje pracy są placówkami prywatnymi. Zajmują się one pośrednictwem pracy, rekrutacją, szkoleniem i doborem personelu oraz innym usługami konsultingowymi.Przez ostatnie 10 lat z ucywilizowanego i zachwycającego Zachodu "spłynęły" na rynek polski tysiące agencji pracy. Obecnie istnieje ich ok 2200.

Praca tymczasowa to praca – jak sama nazwa wskazuje – obejmująca konkretny okres czasu. Agencje oferują prace na okres czasu od kilku dni do kilku miesięcy, a nawet lat, w Polsce i zagranicą. Z racji różnego rozwoju produkcyjnego w regionach Polski, oferty są różne.

Przeważnie za pośrednictwem agencji możemy znaleźć pracę jako personel pomocniczy w marketach, magazynach i w firmach produkcyjnych; jako kasjerzy, telemarketerzy, pomoce biurowe, przy pracach sezonowych, jak np. zbiory owoców czy inwentaryzacje w okresie świątecznym.

Wybierając agencję pracy, musimy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy:
- czy jest profesjonalną placówką - najlepiej opinii poszukać na forach internetowych;
- jakie są warunki umów i ile osób obecnie zatrudnia agencja (im więcej - tym większe prawdopodobieństwo, że agencja jest dobrym pośrednikiem
- jak często poszukuje ona pracowników.
Uwagi i spostrzeżenia
- •Pracy tymczasowej można szukać poprzez urzędy pracy, OHP – Ochotnicze Hufce Pracy, lub na własny rachunek oraz przez agencje pracy.
Dodaj komentarz