Jak korzystać z programu Anki - część II?

W jednej z porad, opisałem program Anki, dzięki któremu nauka słówek dowolnego języka staje się znacznie prostsza. Posiada on jednak kilka bardzo przydatnych funkcji, które się w tej poradzie nie znalazły. Czas na uzupełnienie.

  • Program Anki.
  • W przypadku Kroku 4, dostęp do internetu.
1
Poprzednia porada na temat programu Anki. Poprzednia porada na temat programu Anki.

Najpierw dowiedz się, co to za program i dlaczego może Ci pomóc.

Program został przeze mnie opisany dosyć dokładnie, dlatego nie ma sensu pisać drugi raz tego samego. Zapoznaj się z poradą na ten temat. Znajdziesz ją tutaj: http://www.zaradni.pl/porada/4165,jak_uczyc_sie_dowolnego_jezyka_korzystajac_z_programu_anki


2
Rejestracja. Rejestracja.

Rejestracja.

Do korzystania z wielu przydatnych funkcji programu, musimy mieć założone konto na stronie http://ankiweb.net. Rejestracja na stronie jest na szczęście bardzo prosta. W ramce "Sign Up" wpisz swój e-mail i hasło, po czym kliknij na zielony przycisk "Sign Up". Teraz, mając włączone okno programu, naciśnij P trzymając wciśnięty Ctrl. Przejdź do zakładki "Sieć" i tam wpisz swoje dane z rejestracji.


3
Ctrl + Shift +Y Ctrl + Shift +Y

Pierwsza przydatna funkcja programu Anki - synchronizacja.

Synchronizacja programu Anki zainstalowanego na naszym komputerze z internetem, będzie potrzebna nam, gdy będziemy z niego korzystać poza domem lub na telefonie komórkowym. Synchronizacja, to nic innego, jak wysyłanie do internetu wszelkich uzupełnień w naszych taliach oraz rezultatów nauki. Aby zsynchronizować program, naciśnij Y trzymając wciśnięte Ctrl i Shift. W menu z kroku 2 (Ctrl + P )- również w zakładce "Sieć", możesz zaznaczyć opcję automatycznej synchronizacji przy uruchamianiu i wyłączaniu programu.


4
Anki Web. Anki Web.

Druga przydatna funkcja programu Anki - AnkiWeb.

Nie musimy się ograniczać do korzystania z programu Anki jedynie we własnym komputerze. Możemy z niego korzystać również na innych komputerach oraz w telefonach komórkowych posiadających dostęp do internetu. Wchodzimy w tym celu na komputerze lub telefonie na stronę, na której się rejestrowaliśmy: http://ankiweb.net/ i tam logujemy się. Wyświetli nam się ta sama talia kart, którą mamy w programie (dzięki synchronizacji).


5
Nauka innych zagadnień. Nauka innych zagadnień.

Program Anki to nie tylko nauka słówek.

Dzięki programowi Anki można ułatwić sobie również naukę innych zagadnień: biologii, historii, matematyki. W tym celu szukamy po prostu innych talii, za pomocą menu dostępnego, po kliknięciu "Plik", następnie "Pobierz", a później "Udostępnioną talię...". Tam szukamy tali na temat, który nas interesuje.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Synchronizacja (krok 3) przydaje się również, gdy program ulegnie awarii i musimy zainstalować go od nowa. Wtedy nie musimy tworzyć od nowa naszej talii.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.01.2011

Komentarze

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj