Jak pozbyć się filtra cząstek stałych?

Filtr cząstek stałych może być utrapieniem które powoduje większe koszty eksploatacji pojazdu. Powoduje on zwiększone zużycie paliwa a także zużycie oleju.

  • emulatr szlifierka kątowa bądź złącze diagnostyczne
1

Filtr zostały mają za zadanie magazynować drobne cząsteczki pyłu. Kiedy zostanie zebrana odpowiednia ilość zostanie ona następnie spalona. Dzieje się tak co kilka tysięcy km objawia się to w zależności od technologi i ilości zgromadzonego nagaru. Ma to przede wszystkim tylko zadanie ekologiczne.


2

Aby spalanie nagaru było pomyślne należy przestrzegać kilku zasad np jechać powyżej 60 km/h. Nie zawsze takie warunki możemy spełnić. Dlatego filtr może zostać zapchany. Może on także powodować zwiększone zużycie paliwa, podczas spalania nagaru. Także olej powinien być odpowiedni w naszym silniku, musi on spalać się z jak najniższą emisją nagaru. Aby usunąć filtr cząstek stałych nie tylko wystarczy usunąć go mechanicznie czyli wyciąć należy także zająć się elektroniką. Sprawy mechaniczne możemy zrobić to sami ale elektryką muszą się zająć raczej fachowcy.


3

Koszt w warsztacie powinien oscylować między 1 tys zł a 3 tys zł. Filtr podobny jest to tłumika. Przednim i zanim znajdują się specjalne czujniki. Musimy na nie uważać podczas demontażu, lepiej podnieść samochód bądź wjechać na kanał. Wyjęty filtr można podać regeneracji lub usunąć. Jeżeli będziemy usuwać filtr warto poszukać specjalnego emulatora który zakłóci prace czujników. Warto zrobić to tak aby podczas kontroli na stacji diagnostycznej nie było problemów ani podczas odsprzedaży.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.02.2012

Komentarze

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj