Trzy domowe sposoby na peeling ciała i twarzy
Oczyszczanie skóry to jeden z najważniejszych ale niestety często zaniedbywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Większość ludzi skupia się na nawilżaniu oraz odżywianiu, zapominając o tym, że tylko dobrze przygotowany naskórek jest w stanie wchłonąć maksimum substancji odżywczych pochodzących z kosmetyków, olejków, maseczek i innych preparatów. Natura dostarcza nam wszystko, co niezbędne, by utrzymać ciało i umysł w dobrej formie, dlatego też warto zrezygnować z kupnych peelingów na rzecz takich robionych w domu. Istnieje kilka sprawdzonych receptur na domowe peelingi do twarzy i ciała, które nie tylko skutecznie i dokładnie usuną martwy naskórek, lecz także pobudzą krążenie, ujędrnią i odżywią skórę na twarzy i całym ciele.
- • Peeling kawowy:
- • 2-3 czubate łyżki mielonej kawy
- • łyżka cukru
- • łyżeczka mielonego cynamonu lub imbiru
- • 2 łyżki wrzącej wody
- • Peeling cytrynowy:
- • 1 szklanka grubego cukru
- • sok i skórka z połowy cytryny
- • 2 łyżki oliwy
- • Peeling z oleju sezamowego:
- • kilka łyżek oleju sezamowego
- • 3 łyżki gruboziarnistej soli lub cukru
Peeling kawowy

Jednym z najbardziej popularnych i najłatwiejszych, a zarazem najbardziej wszechstronnych w działaniu jest peeling kawowy – doskonała i skuteczna broń w walce ze znienawidzonym przez wszystkie kobiety cellulitisem. Aby przygotować peeling kawowy, wystarczy zalać dwie lub trzy czubate łyżki mielonej kawy połączone z łyżką cukru i łyżeczką mielonego cynamonu lub imbiru dwiema łyżkami wrzątku a po przestudzeniu mikstury uzupełnić ją ulubionym żelem do mycia ciała lub oliwką. Ważne, by peeling miał bardzo gęstą konsystencję, więc proporcje mogą ulec niewielkim modyfikacjom podczas przygotowywania kosmetyku. Zaleca się stosowanie peelingu kawowego co drugi dzień. Po dłuższym okresie stosowania można zauważyć, że skóra dzięki niemu staje się delikatnie brązowa. Peeling nadaje skórze aksamitną gładkość i zapobiega wrastaniu włosków po depilacji.
Peeling cytrynowy

Jeszcze prostszą recepturą jest przepis na peeling cytrynowy, który można stosować zarówno do ciała, jak i do twarzy (z wyjątkiem osób o cerze wrażliwej i naczyniowej). Wystarczy wymieszać około szklankę grubego cukru z wyciśniętym sokiem i skórką startą z połowy cytryny oraz dwoma łyżkami oliwy z oliwek. Ponieważ z podanej porcji wychodzi dość duża ilość peelingu, można pozostałą część przełożyć do słoiczka i przechowywać w lodówce.
Peeling z oleju sezamowego

Domowy peeling ma tę przewagę nad kosmetykiem dostępnym w drogerii, że może być bardzo wszechstronny w działaniu. Kolejnym tego przykładem może być peeling wykonywany z oleju sezamowego, soli lub cukru. Olej sezamowy nie tylko rozkosznie pachnie, ale ma także fantastyczne właściwości pielęgnacyjne. Doskonale nawilża skórę a także odżywia ją i odmładza oraz wspomaga w walce z wolnymi rodnikami, gdyż jest przebogaty w witaminę E (zwaną również witaminą młodości). Kilka łyżek oleju sezamowego należy połączyć z mniej więcej trzema łyżkami gruboziarnistej soli lub cukru i wetrzeć miksturę w skórę całego ciała podczas kąpieli. Po prysznicu wystarczy delikatnie osuszyć się ręcznikiem – skóra pozostanie miękka i elastyczna przez kilka dni. Zabieg warto powtarzać regularnie i wspomagać jego działanie poprzez stosowanie innych kosmetyków oczyszczających i odżywczych.
Dodaj komentarz