Jaka sukienka do jakiej figury?
Kobiece sylwetki prezentują różne kształty. Przy określaniu typu sylwetki bierze się pod uwagę szerokość bioder i ramion, wielkość biustu, wcięcie w talii. Idealna figura to równa szerokość ramion i bioder, wyraźnie zaznaczona talia, kształtny biust. Do tego długie szczupłe nogi. Niewiele kobiet może się pochwalić takimi walorami. Na szczęście są sposoby, by poprawić proporcje, ukryć to, co nieładne, podkreślić zaś to, co warte pokazania. Te sposoby to strój o odpowiednim kroju.
Sylwetka idealna

To właśnie Marilyn Monroe, jedna z najpiękniejszych aktorek świata, zapisała się w pamięci już kilku pokoleń jako uosobienie kobiecego piękna. Duży biust, okrągłe biodra i mocne wcięcie w talii to atuty jej sylwetki, zwanej klepsydrą. Z taką figurą ma się nieograniczone możliwości doboru sukienki, bowiem każdy fason prezentuje się znakomicie. Kobieta nie ma nic do ukrycia, za to może dopasowaną górą wyeksponować biust, odcięciem w talii podkreślić wąską talię. Dół sukienki może być ołówkowy, dopasowany, uwydatniający piękną linię bioder, lub rozkloszowany, dodający sylwetce lekkości.
Gdy ramiona wąskie, a biodra szerokie
Szerokie biodra, wydatne pośladki i zbyt mocne uda, a jednocześnie szczupła góra: wąskie ramiona, nieduży biust to cechy charakterystyczne dla sylwetki typu „gruszka”. Sukienka powinna poprawić proporcje, czyli powiększyć górę i koniecznie ukryć zbyt obszerny dół. Tak więc nie do przyjęcia jest sukienka opinająca na całej długości ani typu „bombka”, ani też rozkloszowana od pasa. Za to doskonale się sprawdzi sukienka w kształcie litery A, dopasowana góra, od połowy bioder rozszerzany dół.
Gdy ramiona szerokie, a biodra wąskie
Jest to figura typu odwrócony trójkąt, zwana też „rożkiem”. Tu również trzeba sprawić, by różnica pomiędzy ramionami a biodrami nie była zbyt wyraźna. Jak tego dokonać? Nie eksponujemy ramion (nie dla nas cienkie ramiączka, gorset, dekolt balkonowy) przy opiętym dole. Góra powinna być skromna, można zaś poszaleć przy dole sukienki: marszczenia, falbany, rozkloszowanie, spódnica cięta z koła albo - na uroczyste okazje – „bombka”.
Brak talii
Sylwetka niemal na całej długości jest równa to tzw. kolumna (gdy sylwetka jest wąska) albo cegła (gdy rozmiary są większe). Jeśli biodra i ramiona są tej samej szerokości, to strojem można to zaakcentować. Sukienki na ramiączkach, odsłonięte ramiona i dopasowany, jak też rozkloszowany dół przy szczupłej figurze są jak najbardziej wskazane. Przy figurze mocniejszej sukienka powinna być lekko dopasowana. W jednym i drugim przypadku poprawy wymaga talia. Można to zrobić, zakładając szeroki pasek.
Duży biust, wystający brzuszek
Okrągła, dość obfita góra, przy jednocześnie szczupłych biodrach i szczupłych łydkach to cechy typowe dla figury „jabłka”. Wiadomo już, że trzeba sprawić wrażenie, iż góra jest mniejsza. Nie można marszczeniami poszerzać dołu, bo sylwetka będzie wyglądać na jeszcze większą. Tak więc dół lekko dopasowany lub w kształcie litery A. Natomiast góra powinna być kopertowa albo wskazany jest dekolt w szpic. Okrągły brzuch najłatwiej ukryć pod sukienką z odcięciem pod biustem. Materiał powinien być lejący, swobodnie układający się na figurze. Ładne nogi warto wyeksponować, nosząc sukienkę o długości tuż przed kolano.
W sukience o dobrze dobranym fasonie każda z nas może się poczuć jak Marilyn Monroe. Ze strony http://setstyle.pl/sukienki możesz wybrać sukienkę na każdą figurę i dopasować do niej pozostałe elementy stroju.
Dodaj komentarz