Jak złagodzić efekty starzenia?
Rysy twarzy mogą zmieniać się wraz z upływem czasu. To jeden z nieuchronnych etapów starzenia, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać - ale możemy postarać się znacznie go złagodzić. Dzięki nowoczesnej medycynie i przebadanym preparatom jesteśmy w stanie znakomicie poradzić sobie z opadaniem policzków, utratą elastyczności skóry i zmianą jej kształtów. Podstawowym, a zarazem bardzo polecanym zabiegiem będzie wolumetria z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego.
.

Wolumetria twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego to inaczej modelowanie konturów twarzy oraz korygowanie kształtu jej poszczególnych elementów bez ingerencji chirurgicznej. Bez rekonwalescencji i bólu, a za pomocą iniekcji, lekarz przy użyciu wypełniacza - modeluje twarz pacjentki i wyostrza jej rysy. Kwas zwiększa objętość tkanek miękkich, co pozwala podnieść zapadniętą w wyniku postępowania procesów starzenia się skóry część policzków, skroni, żuchwy oraz podbródka. Kwas hialuronowy wypełnia i unosi skórę w danym obszarze, dzięki czemu twarz staje się symetryczna i pełniejsza. Dzięki umiejętnością podania preparatu i wyczuciu estetyki lekarza, jesteśmy w stanie bardzo naturalnie, tak jakby w ogóle nie było ingerencji w jej kształt buzi, osiągnąć zadowalający nas efekt końcowy.
Kwas hialuronowy nie jest jedyną, lecz najpopularniejszą substancją wykorzystywaną w modelowaniu twarzy. Często stosuje się także stymulatory, na przykład kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Pobudzają twarz do produkcji własnego kolagenu. Niektórzy decydują się także na wolumetrię twarzy z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej.
Procedurę wolumetrii wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z użyciem maści z lidokainą lub na życzenie pacjenta przy użyciu znieczulenia dentystycznego, choć często żadne z nich nie jest potrzebne. Lekarz przy pomocy igły lub kaniuli wprowadza wypełniacz do tkanki podskórnej lub pod mięśnie. W niektórych partiach, takich jak żuchwa lub podbródek robi się głębokie iniekcje, nawet sięgające kości twarzoczaszki. Podczas zabiegu, pacjent może skarżyć się na uczucie rozpierania w skórze. Od czasu do czasu w miejscu iniekcji może pojawić się zasinienie, gdy igła trafi na naczynko krwionośne. Jest to całkowicie normalne i w żaden sposób nie wpływa na efekt końcowy.
Wolumetrię twarzy stosuje się w najczęściej:
- •w przypadku opadających policzków,
- •do pozbycia się zapadniętej skóry pod oczami,
- •niwelowania zwiotczenia skóry twarzy,
- •w celu poprawienia rysów twarzy,
- •do redukcji zmarszczek i bruzd,
- •w przypadku zbyt szczupłej twarzy,
- •przy lipoatrofii jarzmowej,
- •przy wyraźnych ubytkach objętości twarzy.
9 głębokich bruzd nosowo - wargowych
10 zapadniętych skroni
Wolumetria twarzy jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego po jej wykonaniu można już następnego dnia wrócić do codziennych obowiązków. W miejscach iniekcji pojawiają się wprawdzie zaczerwienienia, lekki obrzęk i ból, ale objawy te znikają zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.
Po zabiegu nie należy masować miejsc, gdzie wykonany był zastrzyk.Zaleca się przez kilka dni nie korzystać z solarium, unikać opalania oraz silnego nasłonecznienia.
Dodaj komentarz