Jak przynieść ulgę opalonej skórze?
Słoneczne lato to czas kiedy nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Słodkie lenistwo na plaży, długie wakacyjne spacery lub prace w ogrodzie sprawiają, że nasza skóra nabiera pięknej opalenizny ale co zrobić kiedy przesadzimy? Jak sobie pomóc kiedy nasza skóra jest zaczerwieniona a dotyk sprawia ból? Jest na to kilka domowych sposobów.
- • mleko, kwaśna śmietana, serwatka, maślanka, ziemniaki, ogórki, dynia, marchew, morele, mirabelki, kwiaty malwy, siemię lniane
Sposoby "mleczne"
Gazę lub lnianą ściereczkę nawilżamy schłodzonym mlekiem, śmietaną, serwatką lub maślanką. Stosujemy jako kompres na opaloną skórę twarzy, pleców lub dekoltu. Należy pamiętać, żeby okłady te były chłodne a nie lodowate abyśmy nie doznali szoku termicznego.
Maseczki warzywne
Warzywa obieramy, kroimy i miksujemy lub ścieramy na tarce o drobnych oczkach. Stosujemy jako maseczkę na opaloną skórę. Do maseczki wykorzystujemy takie warzywa jak: surowe ziemniaki, dynię, marchew lub zielone ogórki.
Maseczki owocowe
Owoce drylujemy i dokładnie miksujemy a następnie stosujemy jako maseczkę. Wykorzystujemy takie owoce jak mirabelki, morele, gruszki lub jabłka. Jeśli uzyskana papka jest zbyt gęsta (bo owoce były mało soczyste) możemy dodać kilka kropel oliwy.
Okłady kwiatowe
Płatki 10-15 malw zalewamy 1,5 szklanki wody i podgrzewamy na małym ogniu ok. 20 min. (nie zagotowujemy). Następnie odstawiamy na ok. 10 godz. , przecedzamy, namaczamy gaziki lub gazę i nakładamy na podrażnioną skórę.
Okłady z siemienia
Około 0,5 szklanki siemienia zalewamy 4 szklankami wody i gotujemy na małym ogniu przez 20 min. Odstawiamy do wystudzenia. Płynem nasączamy gazę lub lniane ściereczki i przykładamy na kwadrans do opalonej skóry.
• Przeczytaj teraz:
Galeria

Dodaj komentarz