Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza?

Jeśli masz wrażenie, że po założeniu stanika Twój biust więcej traci niż zyskuje, obwód stanika na plecach po paru minutach niebezpiecznie przesuwa się w kierunku karku, piersi co jakiś czas musisz dyskretnie wkładać do miseczek - żeby nie wypadły dekoltem albo pod stanikiem, a gdy biegniesz za autobusem musisz przytrzymywać biust ręką - ten artykuł jest dla Ciebie.

  • miara krawiecka
1

Czy kiedykolwiek się mierzyłaś w biuście i pod biustem? Wiesz co oznacza litera i liczba w nazwach rozmiarów staników? Czy raczej pozwalasz ekspedientce dobierać sobie stanik "na oko"?
Zaraz zmienimy to wszystko i będziesz mogła bardziej świadomie dobierać swoje staniki.
Liczba - to obwód stanika pod biustem.
Litera - wielkość miseczki.
Tych dwóch wartości nie powinno się podawać osobno, bo wtedy nic nie mówią.
Znajdź miarę krawiecką - i zdejmij bluzkę oraz stanik.


2

Miarą krawiecką zmierz się w biuście (najlepiej przed lustrem, poziomo trzymając miarkę, mierzymy się na wdechu), najlepiej mierzyć odrobinę nad sutkami, bo potrafią one dodać nawet 2cm. Zapisz wynik.


3

Teraz, na wydechu, zmierz się pod biustem. Dokładnie na linii, na której powinien leżeć obwód stanika. Zrób to dość ciasno, nie chcesz przecież, żeby staniki były za luźne i jeździły po plecach. Wynik zapisz.


4

Jeśli Twoje piersi nie są idealnie jędrne, a nawet mogłabyś je określić jako lejące (taki rodzaj tkanki, naturalna rzecz), powinnaś zmierzyć coś jeszcze.
Pochyl się tak jakbyś miała dotknąć palcami u rąk palców u stóp, Twoje ciało utworzy kąt prosty, a piersi swobodnie zaciążą w kierunku podłogi. W takiej pozycji jeszcze raz zmierz się w biuście (dobrze, gdyby ktoś Ci w tym pomógł, ale przed lustrem dasz też radę sama). Wynik zapisz.


5

Masz zapisane 3 wyniki. Obwód pod biustem, obwód w biuście, obwód w tzw. zwisie (nazwa może nie za piękna, ale bardzo się ten pomiar przyda).

Jeśli pod biustem wyszło Ci np. 75cm nie oznacza to od razu, że powinnaś kupować staniki w obwodzie 75. Weź pod uwagę materiał, z którego zrobiony jest stanik! Jeśli jest rozciągliwy - na Twoim ciele rozciągnie się przynajmniej o 5-10cm. Warto więc zaniżać obwód pod biustem. A najlepiej znać swój rozmiar przy różnych obwodach, bo w końcu materiały są różne, bardzo rozciągliwe, albo wcale się nie rozciągające.


6

Zerknij na tabelę http://agta.blox.pl/resource/tabela2.jpg, wybierz po lewo interesujący Cię obwód - a następnie przesuwaj palec w prawo aż dojdziesz do swojego obwodu w biuście (pierwszy pomiar).
Po cóż był nam drugi pomiar? Otóż jeśli różnica między pomiarem normalnym, a pomiarem w zwisie jest duża (np. powyżej 5cm) możesz od razu przyjąć, że będziesz potrzebować większej miseczki niż wyszła Ci z tabeli, aby stanik zebrał całą Twoją pierś zamiast spychać ją pod pachy.


7

Teraz możesz już szukać stanika w odpowiednim dla siebie rozmiarze. I nie daj sobie wmówić, że takich nie produkują - jest to standardowy tekst pań w popeerelowskich bieliźniakach, które wolą wszystkim wciskać nieśmiertelne 75C.


8

Na zdjęciu 70GG.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.10.2009

Komentarze

Bardzo przydatna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 10:16:53

Dobra porada.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-09 17:16:06

Całe lata kupowałam biustonosze w rozmiarze 75 C i zszywałam je po bokach aż okazało się, że mój rozmiar to 65 E. Dobra porada :)

Ostatnio zmieniony: 2012-09-28 09:01:11

całkiem niezłe wskazówki.Na początku ważne jest by się dobrze zmierzyć i sprawdzić np, tutaj swój rozmiar http://sklep.nipplex.pl/sRozmiar/pomiar.html, później przy mierzeniu zwrócić uwagę na to czy obwód nie jest za luźny, a miseczki mieszczą w całości biust.

Ostatnio zmieniony: 2011-12-15 11:24:25

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj