Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza?
Jeśli masz wrażenie, że po założeniu stanika Twój biust więcej traci niż zyskuje, obwód stanika na plecach po paru minutach niebezpiecznie przesuwa się w kierunku karku, piersi co jakiś czas musisz dyskretnie wkładać do miseczek - żeby nie wypadły dekoltem albo pod stanikiem, a gdy biegniesz za autobusem musisz przytrzymywać biust ręką - ten artykuł jest dla Ciebie.
- • miara krawiecka
Czy kiedykolwiek się mierzyłaś w biuście i pod biustem? Wiesz co oznacza litera i liczba w nazwach rozmiarów staników? Czy raczej pozwalasz ekspedientce dobierać sobie stanik "na oko"?
Zaraz zmienimy to wszystko i będziesz mogła bardziej świadomie dobierać swoje staniki.
Liczba - to obwód stanika pod biustem.
Litera - wielkość miseczki.
Tych dwóch wartości nie powinno się podawać osobno, bo wtedy nic nie mówią.
Znajdź miarę krawiecką - i zdejmij bluzkę oraz stanik.
Miarą krawiecką zmierz się w biuście (najlepiej przed lustrem, poziomo trzymając miarkę, mierzymy się na wdechu), najlepiej mierzyć odrobinę nad sutkami, bo potrafią one dodać nawet 2cm. Zapisz wynik.
Teraz, na wydechu, zmierz się pod biustem. Dokładnie na linii, na której powinien leżeć obwód stanika. Zrób to dość ciasno, nie chcesz przecież, żeby staniki były za luźne i jeździły po plecach. Wynik zapisz.
Jeśli Twoje piersi nie są idealnie jędrne, a nawet mogłabyś je określić jako lejące (taki rodzaj tkanki, naturalna rzecz), powinnaś zmierzyć coś jeszcze.
Pochyl się tak jakbyś miała dotknąć palcami u rąk palców u stóp, Twoje ciało utworzy kąt prosty, a piersi swobodnie zaciążą w kierunku podłogi. W takiej pozycji jeszcze raz zmierz się w biuście (dobrze, gdyby ktoś Ci w tym pomógł, ale przed lustrem dasz też radę sama). Wynik zapisz.
Masz zapisane 3 wyniki. Obwód pod biustem, obwód w biuście, obwód w tzw. zwisie (nazwa może nie za piękna, ale bardzo się ten pomiar przyda).
Jeśli pod biustem wyszło Ci np. 75cm nie oznacza to od razu, że powinnaś kupować staniki w obwodzie 75. Weź pod uwagę materiał, z którego zrobiony jest stanik! Jeśli jest rozciągliwy - na Twoim ciele rozciągnie się przynajmniej o 5-10cm. Warto więc zaniżać obwód pod biustem. A najlepiej znać swój rozmiar przy różnych obwodach, bo w końcu materiały są różne, bardzo rozciągliwe, albo wcale się nie rozciągające.
Zerknij na tabelę http://agta.blox.pl/resource/tabela2.jpg, wybierz po lewo interesujący Cię obwód - a następnie przesuwaj palec w prawo aż dojdziesz do swojego obwodu w biuście (pierwszy pomiar).
Po cóż był nam drugi pomiar? Otóż jeśli różnica między pomiarem normalnym, a pomiarem w zwisie jest duża (np. powyżej 5cm) możesz od razu przyjąć, że będziesz potrzebować większej miseczki niż wyszła Ci z tabeli, aby stanik zebrał całą Twoją pierś zamiast spychać ją pod pachy.
Teraz możesz już szukać stanika w odpowiednim dla siebie rozmiarze. I nie daj sobie wmówić, że takich nie produkują - jest to standardowy tekst pań w popeerelowskich bieliźniakach, które wolą wszystkim wciskać nieśmiertelne 75C.

Na zdjęciu 70GG.
• Przeczytaj teraz:
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 10:16:53
Ostatnio zmieniony: 2012-11-09 17:16:06
Ostatnio zmieniony: 2012-09-28 09:01:11
Ostatnio zmieniony: 2011-12-15 11:24:25
Dodaj komentarz