Codzienne oczyszczanie twarzy - czy robisz to właściwie?

Poznaj etapy prawidłowego oczyszczania skóry twarzy i przygotowywania jej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.Twoja cera każdego dnia mierzy się nie tylko z produktami, które na nią nakładasz, ale także z zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu, jak i z wydzielanym sebum. Każdego wieczoru powinnaś poświęcić więc chwilę na to, by dokładnie zmyć z twarzy makijaż i oczyścić ją, zanim przejdziesz do nakładania kremów nawilżających, serów pod oczy lub maseczek. Rytuał powinien się odbywać w kolejności: demakijaż, oczyszczanie, a potem tonizowanie i nawilżanie. To podstawowa sekwencja, w którą można wpleść jakieś dodatkowe zabiegi stosowane raz na kilka dni lub rzadziej.

1

Wieczorne usuwanie makijażu

Nigdy nie dopuszczaj do tego, by kłaść się spać z resztkami podkładu lub wytuszowanymi rzęsami. To bardzo niezdrowe dla Twojej skóry i może mieć niekorzystny wpływ na jej kondycję. Nawet po mocno wyczerpującej imprezie powinnaś uwolnić cerę od kosmetyków, by mogła razem z Tobą wypocząć podczas snu. Najlepiej usuwać makijaż najwcześniej jak to możliwe. Gdy wracasz z pracy i nigdzie się już nie wybierasz, możesz oczyścić twarz i dać jej więcej czasu na dotlenienie się oraz zasłużony relaks.



Stosuj kosmetyki do demakijażu dostosowane do rodzaju i potrzeb swojej skóry. Na rynku możesz wybierać wśród mleczek, płynów do demakijażu, płynów micelarnych, musów, olejków oraz pianek. Produkty te różnią się od siebie składem, ale też formą. Wypróbuj różnych, zanim zdecydujesz, który z nich jest Twoim ulubionym.
Najtrudniej mają kobiety o wrażliwej cerze i oczach skłonnych do podrażnień. Jeżeli Twoje oczy po zastosowaniu określonego kosmetyku do demakijażu szczypią, robią się czerwone, zrezygnuj z niego. Możesz ewentualnie za jakiś czas wrócić do niego i dać mu jeszcze jedną szansę, lecz najlepiej wybieraj tylko kosmetyki o łagodnym działaniu, a cały proces wykonuj delikatnie, bez intensywnego pocierania okolicy oczu.


2

Codzienne mycie twarzy - jak wykonać i co stosować?

Bardzo ważna jest świadomość, że zmycie makijażu nie jest wystarczającym oczyszczaniem skóry. Preparaty do demakijażu rozpuszczają kosmetyki, ale ich również należy się pozbyć.



Przede wszystkim pamiętaj, że nie powinno się myć twarzy zwykłym mydłem, którego używasz do rąk. Będzie ono przesuszać skórę, przez co stanie się podatna na uszkodzenia i procesy starzenia.



Oczyszczanie cery za pomocą żelu do mycia twarzy, pianki, emulsji pozwoli Ci nie tylko usunąć z jej powierzchni resztki kosmetyków, ale też sebum, kurzu, pyłu i wszystkiego, co osiadło na niej w ciągu dnia. Dodatkowo zmiękczysz dzięki temu naskórek, nawilżysz go, odetkasz pory oraz wzmocnisz barierę hydrolipidową.



Po umyciu twarzy przychodzi pora na ewentualne złuszczenie martwego naskórka za pomocą peelingu. Wybieraj między produktami z malutkimi drobinkami lub enzymatyczne o gładkiej konsystencji, która nie powoduje podrażnień i nadaje się również dla bardzo wrażliwej cery.



Prawidłowo oczyszczona skóra twarzy wymaga w dalszej kolejności tonizacji przywracającej prawidłowe pH, a następnie jest gotowa na przyjęcie kosmetyków nawilżających o działaniu przeciwzmarszczkowym, napinającym, regenerującym, w zależności od tego, czego akurat potrzebuje Twoja skóra.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.03.2023

Komentarze

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj