Jak zmiana myślenia pomoże ci radzić sobie z uczuciem złości?

Wiedz, że odczuwanie złości jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, które alarmuje cię, iż twoje osobiste granice, wartości, przekonania zostały zagrożone. Nie zamartwiaj się, że czujesz czasem złość, gdyż jest to normalne. Ważniejsze jest to w jaki sposób ją wyrażasz, czy poprzez agresję, czy też w sposób dojrzały i konstruktywny. Oto kilka prawd, które pomogą ci poradzić sobie z własnym uczuciem złości:

1
Żródło: FreeDigitalPhotos.net Autor: graur razvan ionut Żródło: FreeDigitalPhotos.net Autor: graur razvan ionut

Nikt, ale to absolutnie nikt nie jest wstanie wywołać u ciebie złości bez twojej zgody. Mówiąc „Denerwujesz mnie” próbujesz zdjąć z siebie odpowiedzialność i zrzucić winę na drugą osobę. Ale pamiętaj, że jesteś istotą myślącą, a nie maszyną i nikt nie ma władzy nad twoimi emocjami. Prawdą jest, że pewne wydarzenia mogą dostarczać możliwości do wpadnięcia w złość, ale wybór zawsze należy do ciebie.


2

Nie patrz na ludzi wokół jak na wrogów. Pamiętaj, że złość ma na celu ostrzeganie cię przed wrogiem. Zarezerwuj więc to uczucie tylko dla sytuacji zagrażającym twojemu bezpieczeństwu.


3

Życie nie jest sprawiedliwe. A kto powiedział, że wszystko w życiu ma być sprawiedliwe. To, co dla ciebie jest nie fair może być takie dla kogoś innego, albo odwrotnie. Nie myśl o wszystkim w kategoriach sprawiedliwości i po prostu radź sobie z przeciwnościami jak najlepiej. Bądź wdzięczny za pozytywne rzeczy, które spotykają cię w życiu.


4

Złość powraca jak bumerang. Bardzo właściwe jest powiedzenie „jak Ty komu, tak on Tobie” Pamiętaj, że ludzie zazwyczaj odpowiadają tymi uczuciami, które sami otrzymują. Złość rodzi złość, agresja rodzi agresję itd. Będąc miłym dla innych spowodujesz, że tacy też będą inni dla ciebie.


5

Rzeczy materialne nie są najważniejsze. Dzisiejszy świat kręci się wokół pieniądza, więc nic dziwnego, że złościsz się, gdy zniszczono coś dla ciebie cennego. Pomyśl, iż to tylko pieniądze, a nie koniec świata. Ważne byś umiał ustanowić sobie priorytety. Gdy zrozumiesz, że życie i zdrowie twoje i twoich bliskich jest najważniejsze, spojrzysz na życie z innej perspektywy.


6

Nie za każdą rzecz warto „umierać”. Musisz zdecydować, o co warto walczyć, a co sobie po prostu odpuścić. Zanim wpadniesz w złość, pomyśl sobie "czy warto..." i czy konsekwencje twojej złości nie będą bardziej negatywne niż samo zdarzenie, które wywołało w tobie to uczucie.


7

Nie warto tracić energii na złość. Zastanów się, czy chcesz całą swoją energię wykorzystywać na negatywne emocje. Przeznacz swoją energię na wykonywanie zadań, a wówczas będziesz czuł się bardziej spełniony.


8

Pomyśl, że jesteś takim samym człowiekiem jak inni ludzie. Sądząc, że jesteś kimś wyjątkowym, lepszym od innych, gardząc innymi ludźmi sam zapraszasz do siebie uczucie złości


9

Wszystko można osiągnąć bez uczucia złości. Złość nie jest niezbędna do codziennego życia. Przypomnij sobie ostatnią sytuację, kiedy wpadłeś w złość i pomyśl jak inaczej można było rozwiązać tę sytuacje.


10

Pamiętaj, że inni ludzie nie są twoją własnością. Traktuj ludzi z szacunkiem i uznaniem, a nie jak swoich niewolników.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.05.2012

Komentarze

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj