Jak postępować przy ropniu piersi?
Ropień piersi to zbiornik ropy, oddzielony od gruczołu włóknistą ścianką, powstały w wyniku procesu zapalnego. Towarzyszy mu silny ból w miejscu powstałego ropnia, zaczerwienienie, obrzęk, objawy ogólnego zakażenia organizmu.
Gdy istnieje podejrzenie powstania ropnia należy skontaktować się jak najszybciej z poradnią laktacyjna lub lekarzem ginekologiem/ lekarzem pierwszego kontaktu, w celu potwierdzenia diagnozy i wprowadzeniu leczenia antybiotykiem.
Podczas choroby nie należy przerywać karmienia piersią nawet jeśli była konieczność chirurgicznego opróżnienia ropnia.
Jeśli nacięcie nie było wykonane w obrębie brodawki nie należy rezygnować z karmienia chorą piersią.
Jeśli jedna istnieje prawdopodobieństwo, że wydzielina z naciętego miejsca może przedostać się do jamy ustnej dziecka, chorej piersi nie podajemy maluszkowi. Karmienie odbywa się z piersi zdrowej, z chorej piersi pokarm ściągamy najlepiej laktatorem a mleko wylewamy.
Gdy dojdzie do powstania ropnia piersi często obok antybiotyków istnieje konieczność przyjmowania leków przeciwgorączkowych.
Wszystkie leki zapisane przez lekarza należy stosować tak długo jak zostało to zlecone, nie wolno ich odstawiać po ustąpieniu pierwszych objawów chorobowych. Leki przepisane przez lekarza można bezpiecznie stosować podczas karmienia piersią, nie wpłynął one niekorzystnie na maluszka.
• Przeczytaj teraz:
Galeria

Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2011-04-30 18:35:50
Dodaj komentarz