Jak zagospodarować kuchnię w kształcie litery L?

Kuchnia nie dość, że długa, to jeszcze wąska W przypadkach, gdzie mieszkanie ma niestandardowe pomieszczenia, trudność sprawia ich odpowiednie zaprojektowanie. Problemem przeważnie jest ustawienie mebli kuchennych na powierzchni, która jest długa i do tego jeszcze wąska. Można w ciągu wstawić po jednej stronie wszystkie potrzebne meble. Jeżeli jest długa, to istnieje szansa zmieszczenia szafek dolnych, zmywarki i kuchenki elektrycznej. Tak zabudowany ciąg kuchenny pozwoli na zagospodarowanie nietypowej powierzchni.

1

Na górze proste szafki powieszone nad kuchnią. Do tego długi blat, pozwalający na dogodne robienie posiłków i pysznych potraw. Stworzenie miejsca do prac kuchennych to podstawa funkcjonalnego pomieszczenia. Jasne kolory w kuchni, która nie jest ustawna, pozwalają na jej poszerzenie i wydłużenie optycznie.


2

W wąskiej kuchni trudno wygospodarować część na kącik jadalny. Jednak przy dobrze zaplanowanej powierzchni można zastosować stolik, który będzie składany oraz krzesła. To pozwoli na zorganizowanie miejsca na czas jedzenia.


3

Stolik powinien być lekki, by swobodnie można było go powiesić na haku na ścianie w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzał w funkcjonowaniu innym domownikom. Ciekawym pomysłem jest stół spod wysuwanego blatu roboczego (podczas obiadu czy śniadania). Po posiłku blat jest ponownie wsuwany i nie ma śladu po rozstawionym stole. To ekonomiczne rozwiązanie dla szybkiej możliwości stworzenia kącika na posiłki. Można również zamontować opuszczany stolik, który będzie przytwierdzony do ściany. W danej chwili, gdy trzeba z niego skorzystać, podnosi się blat i mocuje zabezpieczeniami. Po chwili już można delektować się smakiem przyrządzonych potraw.


4

Jeżeli kuchnia jest długa, można wykorzystać powierzchnię po jednej stronie ściany. Dobrą propozycją jest zabudowanie szaf, które będą do samego sufitu. Na mniej używanych szafkach, tych górnych, można schować przedmioty gospodarcze, które nie są zbyt często używane. W celu wprowadzenia kontrastu można szafki zrobić w ciemnym kolorze. Pozwoli to zmniejszyć optycznie długość kuchni. W takiej zabudowie swobodnie można zamaskować lodówkę i nie będzie wpływać na wystrój wnętrza, ponieważ całość zabudowanych szaf bardzo współgra z blatem i resztą wyposażenia kuchennego.


5

Dużą rolę pełni też światło zamontowane w różnych punktach kuchni, co pozwala na oświetlenie całego pomieszczenia. Sprawia to wrażenie doskonale zorganizowanej i dobrze funkcjonującej kuchni.


6

Przy projektowaniu korzystny układ mebli jest w literę L, ponieważ pozwala na maksymalne i ergonomiczne ustawienie mebli oraz zapełnienie w sposób funkcjonalny powierzchni. W długiej kuchni można zabudować również wnękę i postawić tam pralkę albo zrobić dodatkowe szafki.


7
źródło: http://www.flickr.com/photos/nate_kate/374447726/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/nate_kate/374447726/sizes/m/in/photostream/

Dużym plusem jest kuchnia z oknem, co daje dodatkowe wrażenia wizualne. Okno otwiera przestrzeń i można obserwować, co dzieje się na zewnątrz. Posadzka w kuchni powinna posiadać duże wzory, szczególnie figury geometryczne, co pozwala optycznie poszerzyć powierzchnię. Odnosimy wrażenie, że podłoga znajdująca się tam jest dużo większa i szersza.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.09.2010

Komentarze

To najprostszy układ właśnie do mieszkania w bloku, najbardziej optymalnie zostaje wykorzystana mała powierzchnia kuchni.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 12:24:24

świetna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:33:43

To propozycja na małe powierzchnie i w bloku.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:32:22

super napisany

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:25:38

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj