Jak wyposażyć mieszkanie za półdarmo lub za darmo?

Często możemy wynająć mieszkanie na korzystnych warunkach, ale nie zawsze jest ono wyposażone. Nie warto zbytnio inwestować w mieszkanie należące do kogoś innego, a jednocześnie nie każdego stać na zakup nowych mebli i sprzętu AGD za każdym razem, kiedy zmienia mieszkanie. Porady te mogą być wykorzystane także do tymczasowego wyposażenia mieszkania, które mamy na własność.

  • Czas na szukanie
  • Komputer z podłączeniem do sieci
1
lista potrzebnych rzeczy lista potrzebnych rzeczy

Najpierw ustal listę potrzebnych rzeczy. Warto tutaj uwzględnić wszystkie meble i sprzęty AGD. Przy nazwach warto sobie zaznaczyć, czy dana rzecz może być używana, czy też raczej nie. Dla przykładu: ja wolałbym kupić nowy materac do łózka, niż spać na jakimś niewiadomego pochodzenia.
Oczywiście rzeczy, które raczej nie muszą być z drugiej ręki, kupujemy w normalnych sklepach.


2
Tablice z ogłoszeniami w marketach Tablice z ogłoszeniami w marketach

Z listą możemy rozpocząć poszukiwania. I tak w kolejnych krokach miejsca, gdzie możemy szukać od najlepszego do najgorszego.
Najpierw supermarkety - każdy market posiada taką tablice ogłoszeń typu "oferuję - poszukuję". Warto najpierw tam poszukać, gdyż są to ogłoszenia rzeczy, które oferuje osoba z bliskiej okolicy, jest więc możliwość zobaczenia "na żywo", jak przedmiot wygląda, ewentualnie jak działa. Mnie w ten sposób udało się kupić kiedyś dwuletnią markową pralkę za 150 PLN.


3
Portale z ogłoszeniami Portale z ogłoszeniami

Dalej portale ogłoszeniowe. Głównie takie, w których ludzie oddają za darmo jakieś domowe sprzęty. Portale takie łatwo znaleźć wpisując w Google frazę "oddam za darmo" - ewentualnie wraz z nazwą miasta. Od razu można sobie zajrzeć, bo zazwyczaj są jakieś fotki. Główna zaleta tego źródła jest taka, że rzeczy są darmowe, a zapłacić należy jedynie koszty transportu.


4
Meble z second handu Meble z second handu

Sklepy ze sprzętami powystawowymi i/lub używanymi, a także komisy. Sporo ostatnio tego powstało, wystarczy poszukać lub popytać, na pewno w okolicy coś takiego się znajdzie. Niestety do poszukiwania takich sklepów raczej nie da się użyć wyszukiwarki, bo na ogół są to małe sklepiki bez strony internetowej. Natomiast można podpytać na jakichś bazarach, w sklepach z meblami czasami też ktoś coś wie.
Tu plusem jest, że od razu widzimy przedmiot, możemy go sprawdzić, czy działa i bardzo często można kupić całe komplety, np. mebli czy kuchennej zabudowy całkiem niezłej jakości. No i można się targować.


5
Portale aukcyjne Portale aukcyjne

Ostatnie miejsce, gdzie winniśmy zajrzeć, to portale aukcyjne typu Allegro czy Świstak. Przy filtrowaniu wyników wyszukiwania w takim portalu sugerowałbym wybranie miasta, w którym mieszkamy i opcji "w promieniu... km". Co z tego, że znajdziemy fajną pralkę, jeżeli jest ona w Katowicach, a mieszkamy w Gdyni. Warto ze sprzedającym umówić się, że najpierw zaprezentuje, czy towar jest sprawny - dlatego najlepsze są oferty z Twojej okolicy.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nigdy nie kupuj używanych rzeczy w ciemno, zawsze staraj się widzieć samą rzecz i widzieć, czy prawidłowo działa - jeszcze przez zakupem.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.10.2010

Komentarze

Super porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:37:55

Dobre porady

Ostatnio zmieniony: 2013-02-02 23:12:27

przyda się

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 11:06:23

Cenne uwagi.

Ostatnio zmieniony: 2012-09-30 19:00:52

Warto też pamiętać że wynajmując od kogoś mieszkanie nie warto inwestować w jego trwałe wyposażenie np. drogie tapety, kafelki, boazerię itp. Moja koleżanka wynajęła mieszkanie na 10 lat i w pierwszej kolejności zrobiła remont - w zamian za to nie płaciła czynszu przez pierwsze pół roku. Jej mąż był stolarzem i ogólnie tzw. "złotą rączką". Założyli boazerię, kafelki itp - w końcu mieli tam mieszkać 10 lat i nie planowali przez ten czas już niczego zmieniać, bo zbierali kasę na budowę własnego domu. Po roku właściciel wypowiedział im umowę najmu.Kuzynka odwoływała się nawet do sądu ale właściciel stwierdził, że córka wychodzi za mąż i potrzebuje dla niej lokum a wkład jaki włożyli najemcy był rozliczony w niepłaconym czynszu przez 6 m-cy a to że oni w remont włożyli znacznie większą kwotę to była ich decyzja - właściciel umawiał się z nimi na remont równoważny sześciu czynszom.Więc powtórzę: nie wkładajmy pieniędzy w nie swoje mieszkanie.

Ostatnio zmieniony: 2011-12-25 01:05:37

Bardzo fajna porada.

Ostatnio zmieniony: 2010-10-23 09:02:06

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj