Jak urządzić wnętrze małego mieszkania?

Wiele warszawskich mieszkań o niewielkiej powierzchni i kawalerki uznawanych jest za bardzo trudne w kreatywnej aranżacji. Tymczasem każdy projektant wnętrz powinien potraktować małe mieszkanie nie tylko jako nie lada wyzwanie, ale i szansę na wykazanie się wyobraźnią oraz profesjonalizmem.

1

Zachowaj układ mieszkania

Zachowaj układ mieszkania

Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem podpowiadają, aby podczas opracowywania projektu, postarać się zachować układ funkcjonalny mieszkania zaproponowany w projekcie dewelopera, gdyż zazwyczaj będzie to najbardziej optymalna propozycja układu ścian w lokum o niewielkim metrażu. Jak twierdzą warszawscy architekci wnętrz z firmy Perfect Space (adres www: perfectspace.pl/architekt_wnetrz_warszawa :
"(...) najczęściej popełnianym błędem już na samym początku jest tendencja do dostawiania kolejnych ścianek i zabudów w istniejących niewielkich pomieszczeniach. Starajmy się bardziej otwierać przestrzeń, nie dzielmy jej! Małe mieszkanie musimy odpowiednio doświetlić i optycznie powiększyć żebyśmy nie czuli się w nich przytłoczeni. Najlepiej wydzielić oddzielne pomieszczenie z przeznaczeniem na sypialnię a salon połączyć z kuchnią i jadalnią."


2

W dobrze rozplanowanym mieszkaniu zmieści się bez problemu wszystko, co potrzebne do życia, a architekt wnętrz nie będzie musiał dokonywać cudów. Cały artykuł na temat urządzania wnętrz małych mieszkań znajdziecie pod adresem: perfectspace.pl/ekonomiczne-rozwiazania-kawalerek-malych-mieszkan.


3

Kiedy mniej naprawdę znaczy więcej

Kiedy mniej naprawdę znaczy więcej

Jeżeli właścicielowi kawalerki zależy na maksymalnie ekonomicznych rozwiązaniach, powinien w miarę możliwości zrezygnować z niektórych pomysłów na aranżację wnętrza: na przykład z wyburzeń, a także dostawiania dodatkowych przegród. W przeciwnym wypadku musi liczyć
się z wydłużeniem czasu trwania wszystkich prac remontowy oraz znacznym wzrostem kosztów, zwłaszcza, że wyburzenia ścian najczęściej wiążą się z koniecznością dokonanie zmian w instalacjach elektrycznych, co potwierdzi każdy architekt wnętrz. Na szczęście duże miasto, jak nasza stolica, daje pod tym względem mnóstwo możliwości. Dostępne są tutaj atrakcyjne małe mieszkania, o bardzo zróżnicowanych układach funkcjonalnych, stwarzających szansę na realizację ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Niewielka przestrzeń to idealne miejsce do przekonania
się, że modernistyczny niemiecki architekt wnętrz Ludwig Mies van der Rohe naprawdę miał rację mówiąc, że mniej znaczy więcej. Tym bardziej warto skorzystać z porad specjalistów. Nikt nie rozplanuje niewielkiego mieszkania w mieście takim jak Warszawa lepiej niż projektant wnętrz z wieloletnim doświadczeniem w aranżacji pozornie ciasnych i trudnych do urządzenia przestrzeni.


4

Praktyczne projekty dla niewielkich wnętrz

W mieszkaniach o niewielkim metrażu każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. Zadaniem, jakie ma przed sobą projektant wnętrz jest więc maksymalnie ergonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Projektanci z warszawskiej firmy Perfect Space doradzają właścicielom małych mieszkań umiejętne zagospodarowanie wszystkich zakamarków. Wszystkie wnęki, przestrzenie umiejscowione za pionami i nisze to znakomite miejsca na elegancko wykończone meble. Najlepiej będzie się prezentować zabudowa stolarska starannie zlicowana frontem ze ścianą i sprawiająca w ten sposób wrażenie perfekcyjnego dopasowania. Żaden mebel nie powinien wysuwać się przed równy szereg. Modnym i sprawdzonym pomysłem, jaki może powiedzieć architekt wnętrz są sprytnie rozmieszczone, poukrywane szafki, dzięki
którym udaje się skutecznie i efektownie pozbyć wrażenia zagracenia przestrzeni, a przy tym nie zabraknie miejsca na przechowywanie ubrań, dokumentów i przedmiotów codziennego użytku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.11.2014

Komentarze

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj