5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze narożnika do salonu

Narożnik to funkcjonalny i stylowy element wyposażenia pokoju dziennego. Ze względu na swoją uniwersalność pasuje do niemal każdego stylu aranżacyjnego – zaczynając od klasycznego, nowoczesnego, czy glamour, a kończąc na skandynawskim, industrialnym czy Hampton. Jak wybrać narożnik do salonu, by służył Ci przez długie lata? Podpowiadamy!

1

Wybierz odpowiedni rozmiar narożnika

Wybierz odpowiedni rozmiar narożnika

Nie da się ukryć, że narożnik zajmie najwięcej miejsca w Twoim salonie. Jest to mebel o stosunkowo dużych gabarytach, dlatego ważne jest, aby idealnie współgrał z wielkością i kształtem wnętrza. W innym przypadku przestrzeń nie będzie funkcjonalna. Narożnik pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. Możesz ustawić go w kącie lub wyeksponować w centralnym punkcie pomieszczenia. Doskonale sprawdzi się również jako element oddzielający część wypoczynkową od kuchni czy jadalni.



Zanim rozpoczniesz poszukiwania kanapy, zmierz pomieszczenie i sprawdź, jaka wielkość narożnika będzie optymalna do wnętrza. Na rynku znajdziesz narożniki o różnych długościach i szerokościach, w konfiguracji lewej lub prawej. Producenci oferują również modele w kształcie litery U, które doskonale pasują do przestronnych pomieszczeń.


2

Jakość narożnika

Jakość i wytrzymałość narożnika w dużej mierze zależą od jego konstrukcji. Stelaż powinien być wykonany z wysokogatunkowego drewna litego bądź z solidnych płyt meblowych. Na rynku znajdziesz też modele ze stali – te również są warte uwagi.



Nie bez znaczenia jest także wypełnienia narożnika. Producenci oferują m.in. wypełnienie ze sprężyn falistych, bonellowych lub kieszeniowych. Całość powinna być wykończona specjalną, gęstą pianką, zapewniającą odpowiednią miękkość i wygodę podczas siedzenia.


3

Materiał obicia – estetyka i funkcjonalność

Materiał obicia narożnika decyduje o jego wyglądzie, estetyce i funkcjonalności. Możesz wybrać model wykończony przyjemną w dotyku tkaniną bądź elegancką skórą – naturalną lub eko. Materiały obiciowe wykorzystywane przez renomowanych producentów narożników są nieprzeciętnie wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na mechacenie i zabrudzenia. Dzięki temu zachowują swój estetyczny, stylowy wygląd przez długi czas – nawet mimo intensywnej eksploatacji.


4

Design narożnika też ma znaczenie

Nie mniej ważny jest design narożnika. Wspomnieliśmy, że narożnik doskonale komponuje się z niemal wszystkimi stylami aranżacji wnętrz. W salonie glamour znakomicie sprawdzi się model pikowany w kolorze butelkowej zieleni czy intensywnego granatu, wzbogacony o stylowe złote bądź srebrne nóżki. W nowoczesnym pokoju dziennym może stanąć minimalistyczny, szary narożnik z regulowanymi zagłówkami. Natomiast z przytulnym charakterem wnętrza skandynawskiego świetnie będzie współgrać ciemnoszara kanapa na drewnianych nóżkach, wykończona efektownymi, dużymi poduchami.



Te i wiele innych narożników znajdziesz w sklepie MKS MEBLE. Propozycją producenta są stylowe kanapy idealnie pasujące do wnętrz urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Wszystkie modele dostępne na stronie https://mks-meble.pl/767-narozniki-do-salonu wykonano z solidnych materiałów – w tym z wysokogatunkowego drewna sosnowego, wytrzymałych płyt laminowanych, sprężyn falistych i pianki T-30, obite elegancką eko skórą lub tkaninami typu welwet.


5

Funkcja spania – czy jest Ci potrzebna?

Do swojego salonu możesz wybrać narożnik klasyczny lub wyposażony w funkcję spania. Model z możliwością spania to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli niewielkich mieszkań, w których pokój dzienny dodatkowo pełni funkcję sypialni. Taki narożnik warto kupić również wtedy, gdy chcemy mieć zapasowe łóżko, które przyda się w wyjątkowych sytuacjach.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.03.2022

Komentarze

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj