Jak wybrać dom maklerski?

Wybór domu maklerskiego nie jest rzeczą prostą, w szczególności dla początkującego inwestora indywidualnego. Wiele osób popełnia błąd sugerując się wyłącznie kryterium kosztowym, tzn. każdy chce płacić jak najniższe prowizje od dokonywanych transakcji, jednak to nie one powinny być jedynym decydentem determinującym wybór własnego maklera.

  • internet
1

Dostępność POKu - najpierw rozważ założenie rachunku w biurze maklerskim, które posiada punkt obsługi klienta (POK) blisko Twojego miejsca zamieszkania. Dopóki będziesz dokonywał wyłącznie operacji internetowych nie odczujesz wpływu odległości POKu na Twoje życie. Problem pojawi się, gdy będziesz musiał stawić się w POKu osobiście, co będzie się wiązało z kosztami podróży.


2

Poznaj swojego maklera - większość biur maklerskich udostępnia swoim klientom, tzw. salę do gry giełdowej, czyli miejsce, gdzie znajduje się kilka komputerów, z których klienci biura w godzinach jego pracy mogą korzystać. Wybierz się do biura w godzinach jego pracy, aby trochę "pograć" na giełdzie - jeśli nie dosłownie to pod pretekstem gry - i porozmawiaj ze swoim maklerem. Zadawaj mu różne pytania dotyczące inwestowania, aby poznać jego chęć pomocy oraz jego wiedzę. Twój makler powinien być uprzejmy i chętny do współpracy, bo tylko z taką osobą będziesz skutecznie poznawał tajniki inwestycji giełdowych. Uważaj na maklerów traktujących "z góry" drobnych klientów, tzn. posiadających ograniczone zasoby gotówki.


3

Funkcjonalność platformy transakcyjnej - dostępność platformy internetowej z poziomu każdej przeglądarki jest ważna. Są biura, których platforma działa tylko pod jednym rodzajem przeglądarki, np. Internet Explorerem, nie działając jednocześnie pod Operą lub Firefoxem. Żeby uniknąć niemiłych niespodzianek zapoznaj się z platformą transakcyjną z poziomu konta demo. Wtedy będziesz wiedział, czy spełnia ona Twoje oczekiwania czy nie.


4

Sprawdź opłaty - nie oszukujmy się, opłaty są ważne...ale nie najważniejsze. Jeśli POK biura maklerskiego znajduje się w miarę blisko Twojego miejsca zamieszkania i uważasz, że maklerzy w nim pracujący są fachowcami uprzejmymi dla klienta, a system transakcyjny spełnia Twoje oczekiwania, zwróć uwagę na wysokość opłat i prowizji pobieranych przez biuro maklerskie. Są dwa, główne rodzaje opłat:
- roczna, za prowadzenie rachunku,
- prowizje od dokonywanych transakcji.
Opłaty dodatkowe określone regulaminem.
Z Twojego punktu widzenia najważniejsza jest wysokość prowizji oraz opłata za prowadzenie rachunku. Istnieje wiele biur oferujących darmowe prowadzenie rachunku, a prowizje transakcyjne również ulegają obniżaniu.


5

Dodatkowa oferta - biura maklerskie oferują klientom dostęp do rekomendacji i analiz. Analiza, analizie nie jest równa, więc sprawdź na stronie internetowej biura maklerskiego ich jakość. Wiele z nich dostępnych jest za darmo dla każdego klienta. Analitycy i maklerzy prowadzą często swojego blogi, przeczytaj zatem kilka postów, aby dowiedzieć się czy są oni rzeczywistymi fachowcami, czy tylko na takich pozują.


6

Teraz możesz się cieszyć swoim nowym rachunkiem maklerskim oraz zacząć zarabiać. Wysokich zwrotów z inwestycji.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.01.2011

Komentarze

Bardzo rozbudowana porada.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 21:12:40

Ta porada może pomóc przy decyzji o graniu na giełdzie.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-23 23:15:01

Na pewno skorzystam kiedyś z tej porady. Dziękuję.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-23 20:46:33

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję
Dodaj opinię o stronie
Dodaj opinię o stronie
  1. anuluj