Jak trenować inteligencję finansową?
Nauka podzieliła pojęcie inteligencji. Wśród wielu rodzajów inteligencja wyodrębniona została inteligencja finansowa. Od jej poziomu zależy proces bogacenia się jednostki. Ludzie z doskonale wykształconą inteligencja finansową widzą szansę i okazję do dobrego insertu tam gdzie inni widzą problem. Na szczęście dzięki łatwym ćwiczeniom każdy może podnieś swoje IQ finansów.
- • samoodyscyplina, czas, konsekwencja, regularność
Nastaw się na szukanie. Od prostego zaprogramowania umysłu zależy czy w ogóle dostrzeżemy swoje szanse na zarobek. Dla przykładu weźmy ten profil. Znalazłeś się tu by uzyskać informacje na jakiś temat. Oprócz dobrych rad portal ten oferuje również możliwość uzyskania pochodu pasywnego. Każdego dnia podejmujemy szereg decyzji, organizujemy wiele rzeczy. Jedne kwestie przychodzą nam bez trudu, inne jednak stanowią pewne wyzwanie. Wystarczy, że skupisz swoją uwagę na tych aspektach, w których jesteś dobry, opiszesz swój sposób działania - i opublikujesz. Może doskonale dobierasz skarpety, ja mam zawsze z tym problem. Chętnie przeczytam jak Ty to robisz, a do Twojego portfela wpadnie parę groszy. Rozglądaj się i bądź czujny pieniądze czają się wszędzie..
Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Nie lekceważ najmniejszych szans i potencjalnych, nawet minimalnych dochodów. Pewnie pamiętasz z lekcji geografii, że największą rzeką świata jest Amazonka. Niesyty do dziś trwają spory o jej długość, a cała sprawa rozbija się o kwestię, który ze strumyczków uznać za początek Amazonki. Pamiętaj więc, Amazonka której szerokość ujścia to przeszło 300 km! zaczyna się o źródła szerokiego na żabi skok.
Zwracaj uwagę na swoje decyzje finansowe. Zastanawiaj się czy wszystkie zakupy są racjonalne. Spróbuj zauważyć czy to co kupujesz spełnia dokładnie Twoje potrzeby. Może decydujesz się na coś tylko dla tego, że na rynku nikt nie oferuje produktu odpowiedniego dla Ciebie. W ten sposób skup się na wymyślaniu nowych produktów, a szczególną uwagę skupiaj na korzyściach jaki Twój nowy produkt daje potencjalnemu odbiorcy.
Myśl codziennie. Postaw sobie zadanie by każdego dnia spróbować wymyślać jakiś biznes. Bez zbytniego wgłębiania się w problem. Nie chodzi tu o precyzyjny biznesplan, ale o koncepcję. Zauważasz jakiś problem - np. coś co musisz zrobić, ale robić tego nie lubisz. Wyobraź sobie, że kwestie finansowe nie mają dla Ciebie znaczenia, więc możesz płacić za wszystko, np: by Twój samochód był odśnieżony o 7:30. Pomysł zapisuj i regularnie do nich wracaj - dzięki temu zauważać będziesz swoje postępy w rozwoju IQ finansów.
Rzeczy codziennego użytku traktuj jako inspiracja. Jest to jedno z ćwiczeń, jakie duże korporacje robią swojej kadrze zarządzającej. Weźmy załóżmy wieszak na koszule. Do czego służy wszyscy wiemy, ale Twoje zadanie polega na wymyśleniu dla niego zupełnie nowego zastosowania... i tak z widelcem, talerzem, szczoteczką do zębów etc. Łatwiejsza wersja tego zadania polega na wymyśleniu dodatkowego zastosowania dla określonej rzeczy.
Budżetuj i kontroluj swoje wydatki. Amerykanie (a kto by inny) zbadali wydatki milionerów. Okazało się, że przeciętny milioner wydaje na codzienne życie mniej niż statystyczny obywatel. O potencjalnych oszczędnościach myśl jak o kapitale na inwestycje. Dzięki temu naucz się inwestować a nie wydawać.
Uwagi i spostrzeżenia
- •to nie jest sposób jak stać się bogatym
- •żeby stać się bogatym musisz działać, nawet genialny plan to tylko plan, na skutki trzeba zapracować.
Galeria


Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2012-10-18 21:26:27
Ostatnio zmieniony: 2011-09-29 11:27:42
Ostatnio zmieniony: 2011-03-09 13:10:11
Ostatnio zmieniony: 2011-02-06 20:02:36
Ostatnio zmieniony: 2011-02-05 02:54:59
Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 09:59:12
Ostatnio zmieniony: 2011-01-27 23:01:22
Ostatnio zmieniony: 2011-01-27 13:11:57
Dodaj komentarz